Tırnak batması nasıl geçer?

MajeurDeLa

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, konuya girmeden önce şunu demek istiyorum, ben bu tırnak batmasını 6. sınıftan beri yaşıyorum. Neredeyse 5 sene olacak 10. sınıfım aileme artık söyleyemiyorum. Çünkü onlarda bu konu hakkında sıkıldı, her neyse ben en baştan anlatmaya başlıyorum 2 kez ameliyat oldum biri sol diğeri sağ tırnak için ve sol tırnak tekrarladı, kafayı yiyeceğim o kadar uzun zamandır uğraşıyorum ki bundan artık travma olacak neredeyse kendi çabamla tırnağı çıkartmayı falan bile denedim, tırnak biraz fazla içe göçmüş. Biraz araştırdım 3 evresi varmış, ben sanırım ilk ve zararsız evredeyim 2. ve 3. evre belirtisi yok. Sizce ne yapmalıyım? Ben sağlıklı düşünemez oldum. Eğer ameliyat olmam gerekirse ameliyattan çıkar çıkmaz bir psikoloğa bile gideceğim. Ne dersiniz ne yapmalıyım?

Düzenli olarak tırnağın kenarını kesip uzamasına izin vermeyin ben bunu 1 yıl boyunca devam ettirdim şu anda tırnak batması yok. Tırnağın batma olan kısmı biraz derin olacak şekilde kesin.

Tırnak makası ile mi kesiyim çok kullanmadım ben tırnak yeme hastalığım var diye, ve evet vücüdümda olan bütün tırnaklarımı yemek gibi bir hastalığım da var.

Yani benim ayak parmağımda batma vardı uzamasına fırsat vermeden tekrar kesiyordum. Bu arada tırnak yemek hastalık değil, bende de el tırnağı yemek alışkanlık olmuştu kendime el yayı alıp uğraş bulunca bırakmıştım bu takıntıyı.

Ayak tırnağı yemek ilginç düşününce iğrenç bir davranış sizi de tanımam etmem kendinizi tutmalısınız. İlerledikten sonra tınak batması sadece tedavi ile geçiyor dikkatli olmalısınız. Tırnağınızı uzun bırakın kesmeyi bilmiyorsanız kesmeyi öğrenin. Tırnağı çok dip ve kavisli kesmek ve ayakkabıyı çok dar giymek bu davranışlara dikkat edin.

Yani benim ayak parmağımda batma vardı uzamasına fırsat vermeden tekrar kesiyordum. Bu arada tırnak yemek hastalık değil, bende de alışkanlık olmuştu kendime el yayı alıp uğraş bulunca bırakmıştım bu takıntıyı.

Benimki gerçekten uzamış sonunu göremiyorum.

Ayak tırnağı yemek ilginç düşününce iğrenç bir davranış sizi de tanımam etmem kendinizi tutmalısınız.

Biliyorum hocam dediğim gibi kafayı yemek üzereyim.

Kenardaki fazlalık et parçasını kenara açarak çıkarabilirsiniz. Denendi onaylandı.

Hocam merak ettim de kusura bakmayın ama ayağınızı ağzınıza nasıl götürmeyi başarıyorsunuz :D

Merhaba, konuya girmeden önce şunu demek istiyorum, ben bu tırnak batmasını 6. sınıftan beri yaşıyorum. Neredeyse 5 sene olacak 10. sınıfım aileme artık söyleyemiyorum. Çünkü onlarda bu konu hakkında sıkıldı, her neyse ben en baştan anlatmaya başlıyorum 2 kez ameliyat oldum biri sol diğeri sağ tırnak için ve sol tırnak tekrarladı, kafayı yiyeceğim o kadar uzun zamandır uğraşıyorum ki bundan artık travma olacak neredeyse kendi çabamla tırnağı çıkartmayı falan bile denedim, tırnak biraz fazla içe göçmüş. Biraz araştırdım 3 evresi varmış, ben sanırım ilk ve zararsız evredeyim 2. ve 3. evre belirtisi yok. Sizce ne yapmalıyım? Ben sağlıklı düşünemez oldum. Eğer ameliyat olmam gerekirse ameliyattan çıkar çıkmaz bir psikoloğa bile gideceğim. Ne dersiniz ne yapmalıyım?

Çok acı çekersiniz direk ameliyat olun düzenli ilaçlar kullanın ayağınızı rahat bırakın daha öyle bir ağrı çekmezsiniz.

Kenardaki fazlalık et parçasını kenara açarak çıkarabilirsiniz. Denendi onaylandı.
arasına pamuk koydum açtım tırnağın altına çok denedim ama koyamadım açılmasına rağmen göremediğim kısımından bile içeri girmiş biraz abartıyorum belki ama tırnağın ucu hiç görünmüyor

Geçmiş olsun her insanın anlatamadığı utandığı şeyler var benimde öyle alışkanlıklarım vardı farkında olmak çözmenin yarısından fazlası. Eğer ki kuaför falan varsa yakınında tırnak bakımı yaparken başlangıç seviye tırnak batmasını engelleyebiliyorlar. Lakin çok acı verici olabilir çünkü herhangi bir uyutma vs yok benimki ileri seviyeyken denenmişti ve acı içinde kıvranmıştım sonradan devam etmediler benimde başıma dar ayakkabıdan gelmişti.

Geri
Yukarı