Total War Saga: Troy oyundan atıp sistemi kapatıyor

İşletim sistemi
Windows 11

Palarush

Kilopat
Daha fazla  
RAM
32 GB DDR5 7000 mhz
Ekran kartı
Gigabyte 4080 ventus 3x
Anakart
Gigabyte aorus z790 elite ax
İşlemci
i9 13900k
Merhaba arkadaşlar. Oyunu yeni yükledim. Sistemim gayet yeterli. Oyunu oynarken belli bir yerde değil; haritada, savaşta bi süre sonra ya oyundan atıyor, ya restart atıyor sistem, ya da donuyor PC dırrt sürekli sesi verip.
Her şeyim güncel, oyunuda tarattım dosyalar güncel. Donanımsal bir şeye benziyor ama anlamadım. İşlemcim 80-88 dereceleri arasında. Anlık bi yükten 100'e mi ulaşıyor hemen PC kapanıyor, bunu düşünüyorum sizce ne olabilir? Yardımcı olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Isınma kaynaklı bir sorun. Zira bu tip ani kapanışlarda veya kilitlenmelerde donanımlar fazla ısındığı zaman cevap vermez ve kilitlenir. Önce hangi parçanın sistemi kilitlediğini tespit etmelisin. Daha sonra gerekli önlemleri almalısın.

Kasayı komple temizledim BIOS'u f7 den f11e'ye güncelledim . Macunu değiştirdim vs. 70 dereceyi geçmiyor işlemci . Oyun süreside arttı gibi örneğin 10 dakikada atarsa 20 30 dk da yine de atıyor. 1 saati geçtiğide oldu oynadığım ama yine de bir süre sonra atıyor. PC reset/donma sorunu yapmadı hiç bu işlemleri yaptığımdan beri sadece masaüstüne atıyor hızlı bir şekilde ama hala atıyor. Sadece bu oyunda başıma geldi. Ekran kartımda sorun yok 65 derecelerde o da. Hiç anlayamadım . Arkadaşımla oynuyoruz onun 8600 k işlemcisi 80 derece üzerinde hiç atmadı onu .

Geri
Yukarı