TP-Link Archer VR300 sürekli internet kesiliyor

rimpalace

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. TP-Link Archer VR300 modemim var. Netspeed kullanıyorum.

Bundan 2 ay önce yağmur sonrası mahallede internet gitti. Kutuya bağlı başka bir abone eski Telekom çalışanı birini çağırtıp kendi internetini yaptırıyor fakat diğer abonelerde internet yok. Sonra Telekom kendisi gelip yapıyor.

O günden beri internet sürekli gidip geliyor. Hele şu son 15 gündür günde 20 kez net gidiyor.

Netspeed arıyorum sorun modemde diyor. Bizlik sorun yok diyor.

Yağmura kadar internette hiç sorun yoktu yağmurdan sonra internet diye bir şey görmedik.

Benim anlamadığım akşamları çok nadir kopuyor. Full hız ama gündüz sürekli kopuyor.

Sorun modemde mi? Netspeed ilgilenmiyor mu? Nasıl anlayabilirim?

Netspeed'e ben olsam şunu sorarım, mahalledeki bütün insanların modemleri aynı anda mı bozuldu? Belli ki kutuda problem var. Kalıcı şekilde düzeltmiyorlarsa sosyal medya dahil her yere yazın, gelip yapsınlar.

Akşama arkadaşım modem getirecek. Akşam onu kurup yarın bu saatlerde arıcam bakalım kaç kez gitmiş. Hiç söylemeyeceğim ama farklı modem diye ( anlarlar mı bilmiyorum ) yine modemden derlerse .....

Internet gidince DSL ışığı yanıp sönüyor mu?

Vallahi hiç bakmak aklıma gelmedi hocam.

Şimdi ZyXEL B10b modemi kurdum. Yarın 6 gibi Netspeed arayıp bilgi alacağım. Gün içerisinde kopma olmuşmu diye.
Olmadıysa tekrar Archer VR300 kurup sonraki gün tekrar arayacağım.

O zaman kesin anlarız.

Geri
Yukarı