Trojan bulaşmış olabilir mi?

Merhaba Kaspersky sitesine bilgisayardan ulaşamıyorum bir kaç antivirüs sitesinde de bunu yaşadım. Ama bir şekilde Kaspersky security cloud uygulamasına ulaştım ve şuan kuruluyor. Dediklerinizin hepsini uygulayıp size bilgi vereceğim.

Merhaba Kaspersky virüs buldu, galiba temizledi ve yeniden başlattı. Şuanda iyice bakınıyorum uygulamaya ise yaramaz ise kesinlikle formata yönetileceğim.

Merhaba Kaspersky bir host dosyası buldu ve müdahale etti. Host dosyasını not defteri ile açtığımda Kaspersky müdahale etmiş ve varsayılana döndürmüştür yazıyordu. Birkaç defa tam tarama yapacağım. Sizce virüs gitmiş midir?
Hocam ben oraya 2-3 uygulama daha attım onlarla da tarama yapın yok ise sıfırlayın.

Son düzenleme:
Hocam ben oraya 2-3 uygulama daha attım onlarla da tarama yapın yok ise sıfırlayın.
Merhaba hepsinden tarattım ve herhangi bir virüs yok. En son dediğim gibi host dosyasını Kaspersky varsayılana çekmişti. Ondan bu yana hiçbir uyarı ve şüpheli işlem görmedim. Sizce temizlenmiş midir? Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Merhaba hepsinden tarattım ve herhangi bir virüs yok. En son dediğim gibi host dosyasını Kaspersky varsayılana çekmişti. Ondan bu yana hiçbir uyarı ve şüpheli işlem görmedim. Sizce temizlenmiş midir? Ne yapmamı tavsiye edersiniz?
Temizlenmiştir ancak sıfırlayın yine de.

Temizlenmiştir ancak sıfırlayın yine rlg

Merhaba diğer tüm programlardan tekrar taradım sorun gözükmüyor. CPU kullanımı ile ilgili herhangi bir anormallik de yok. Sadece Windows güncellemeleri bölümüne giremiyorum hata alıyorum. Sıfırla dediğiniz şey windowsun kendisinden cihazı mı sıfırlayayım? Yoksa başka bir şey mi? Sağolun tekrardan.

Merhaba diğer tüm programlardan tekrar taradım sorun gözükmüyor. CPU kullanımı ile ilgili herhangi bir anormallik de yok. Sıfırla dediğiniz şey windowsun kendisinden cihazı mı sıfırlayayım? Yoksa başka bir şey mi? Sağolun tekrardan.
Virus silinmistir ama gene de tam temizlenmediginden süpheleniyorsaniz. Format atabilirsin. °Format° icinde ki bütün bilgilerini, uygulamalari, indirdigin dosyalari falan siliyor. Sifir bilgisayar ici gibi oluyor yani. Youtube tan bakarakty yapabilirsiniz. Format atmadan önce yapaniz gereken bir iki sey daha var onlarla ilgili videolari da youtube tan bulabilirsiniz (örn. kisisel bilgilerinizi buluta veya usb ye aktarmak, win. kurulum dosyasini usb ye aktarmak gibi).
Sifirlama bilgisayarin hatalarini düzeltmek icin kullaniliyor. Format la sifirlama arasindaki farki burdan ögrenebilirsiniz.

Merhaba diğer tüm programlardan tekrar taradım sorun gözükmüyor. CPU kullanımı ile ilgili herhangi bir anormallik de yok. Sadece Windows güncellemeleri bölümüne giremiyorum hata alıyorum. Sıfırla dediğiniz şey windowsun kendisinden cihazı mı sıfırlayayım? Yoksa başka bir şey mi? Sağolun tekrardan.
Attığım programlardan tarama yaptınız ve bir şey bulmadıysa büyük ihtimalle yoktur ve bir anormallik görmüyorsanız. İster format atın isterseniz sadece Windows'u sıfırlayın veya hiç bir şey yapmayın size bağlı tamamen bir problem olacağını düşünmüyorum. Şu programlarla da tarama yapar mısınız son olarak?

Emsisoft Emergency Kit:Emsisoft - Emergency Kit: Free Portable Malware Scan and Removal ve Rehber: Emsisoft emergency kit ile kötü amaçlı yazılımları ortadan kaldırın (isteğe bağlı)

Malwarebytes:Malwarebytes Cyber Security for Home & Business | Anti-Malware

Norton Power Eraser:Ücretsiz virüs ve zararlı program kaldırma aracı olan Norton Power Eraser'ı indirin ve çalıştırın (isteğe bağlı) (++)

Ayrıca Windows Update kısmını açamıyorsanız CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp şu komutu girin:
sfc /scannow

Attığım programlardan tarama yaptınız ve bir şey bulmadıysa büyük ihtimalle yoktur ve bir anormallik görmüyorsanız. İster format atın isterseniz sadece Windows'u sıfırlayın veya hiç bir şey yapmayın size bağlı tamamen bir problem olacağını düşünmüyorum. Şu programlarla da tarama yapar mısınız son olarak?

Emsisoft Emergency Kit:Emsisoft - Emergency Kit: Free Portable Malware Scan and Removal ve Rehber: Emsisoft emergency kit ile kötü amaçlı yazılımları ortadan kaldırın (isteğe bağlı)

Malwarebytes:Malwarebytes Cyber Security for Home & Business | Anti-Malware

Norton Power Eraser:Ücretsiz virüs ve zararlı program kaldırma aracı olan Norton Power Eraser'ı indirin ve çalıştırın (isteğe bağlı) (++)

Ayrıca Windows Update kısmını açamıyorsanız CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp şu komutu girin:
sfc /scannow
Tamam o programları da deniyeceğim. Dediğiniz komutu yazıyorum ancak "you must be an administrator running a console session in order to use the sfc utility" şeklinde bir yazı çıkıyor. Dün update ile ilgili ya aynısı ya da benzer bir komutu yazmıştım ancak işlem yapmasına rağmen düzelmemişti.

Tamam o programları da deniyeceğim. Dediğiniz komutu yazıyorum ancak "you must be an administrator running a console session in order to use the sfc utility" şeklinde bir yazı çıkıyor. Dün update ile ilgili ya aynısı ya da benzer bir komutu yazmıştım ancak işlem yapmasına rağmen düzelmemişti.
Yönetici olarak çalıştırın CMD'yi.

Sorun gidericiden Windows Update için sorunları bula tıklayın belki bir şeyler bulur ve düzeltir.

1672679989569.png

Virüs belki servislerden Windows Update işlemini durdurmuş olabilir açmayı deneyin. Ve nasıl bir şey olduğunu biraz daha açar mısınız veya fotoğraf kullanır mısınız?

Ayrıca bu dediğim işlemlerin hepsini yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Yönetici olarak çalıştırın CMD'yi.

Sorun gidericiden Windows Update için sorunları bula tıklayın belki bir şeyler bulur ve düzeltir.

Eki Görüntüle 1621180
Virüs belki servislerden Windows Update işlemini durdurmuş olabilir açmayı deneyin. Ve nasıl bir şey olduğunu biraz daha açar mısınız veya fotoğraf kullanır mısınız?

Ayrıca bu dediğim işlemlerin hepsini yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Windows update gösterdiğiniz yerde yok virüs silmiş olabilir mi? CMD "Windows resource protection did not find ant integrity violations" dedi. Ayrıca sorun gidericiyi çalıştırdım ama etki edemedi.

Windows update gösterdiğiniz yerde yok virüs silmiş olabilir mi? Şuanda CMD işlemini hallediyorum ayrıca sorun gidericiyi çalıştırdım ama etki edemedi
Hocam illaha gösterdiğim yerde olacak diye bir şey yok. Arayın ve olmadığından eminseniz Windows dosyalarınızı sıfırlayın yapacak başka bir çözüm olduğunu düşünmüyorum çünkü Windows Update servisi yok yani yedeği olan bir şey de değil.

Geri
Yukarı