Trojan bulaşmış olabilir mi?

Alperen_77

Picopat
Daha fazla  
Merhaba iyi günler dilerim. Ben iki gün önce yapmam gereken bir proje için Office 365 crack indirmeye çalıştım. Çünkü benim bedava kullanım sürem dolmuştu. Bunun için bir cmd programı indirdim ama çalıştırmadan vazgeçip sildim. Aynı zamanda Gezginler'den indirdiğim Office 365 yüklenirken vazgeçip iptal ettim.Sonra Windows güvenliğinden hızlı tarama yaptım. Trojan tespit etti. Bir çok kez sil butonuna basmama rağmen silmiyordu. Her seferde 2 adet klasör es geçiliyordu dışlananlardan silmeme rağmen. Temp ve %temp% sildim ve yine etki etmedi. Sonra malware yükledim ve 12 virüs tespit etti (trojan dahil). Ardından 20 dakika falan geçti ben hepsini sildim. Ama sağ alt köşede sürekli şu site trojan dolayısıyla engellendi yazıyordu. Yeniden başlattım ve o gitti. Neyse aradan 2 gün geçti iki günde bilgisayarı hiç açmadım. Bugün açtım ve malware sıkıntı yok gösteriyordu. Denemek amaçlı malware'i kaldırdım ve Windows güvenliğinden tarattım. Bir trojan bulamadı ancak tekrardan dışlananlarda iki klasör gösteriyordu. Şuanda dışlananlara kendim erişemiyorum Windows arama yerine yazınca çıkmıyor. Ancak bildirime gelen güvenlik bildirimine tıklarsam gidiyor. Son olarak az önce de kendiliğinden Microsoft 365 inmeye başladı dediğim gibi yüklenirken iptal etmiştim. Windows 10 TL ile aldığım key ile 6 ay önce aktifleştirildi. Bilen arkadaşlar yardımcı olur musunuz ne yapmalıyım ne etmeliyim? Gelişme olursa yazarım. Tekrardan iyi günler iyi yıllar dilerim. (Edit: şuan dışlamalara ulaştım ve herhangi bir klasör gözükmüyor. Aynı zamanda trojan tespiti yok. Tam tarama yapacağım.)

Son düzenleme:
Trojan var. Acilen format atmanı veya attırmanı öneririm. Sakın Windows'un kendi sıfırlama programını deneme direk format at.Bilgilerini 3.Kişilerle Paylaşıyor olabilir.

Bulaşmış olma ihtimali yüksek görünüyor, Tam Format at. Bilgisayardan giridigin maillerin şifresini değiştir.
Merhaba hiç format attırmadığım için soruyorum kusura bakmayın. Elimde şuanda hiçbir USB bellek ya da ikinci bir cihaz bulunmuyor. Kendi sistemimden dediğiniz işlemi yapabilir miyim? Şimdiden yardımınız için teşekkürler.

Merhaba hiç format attırmadığım için soruyorum kusura bakmayın. Elimde şuanda hiçbir USB bellek ya da ikinci bir cihaz bulunmuyor. Kendi sistemimden dediğiniz işlemi yapabilir miyim? Şimdiden yardımınız için teşekkürler.
format atmayı bilmiyorsan bulaşma en yakın bilgisayarcıya git format attır.En Az 100TL haberin olsun.

format atmayı bilmiyorsan bulaşma en yakın bilgisayarcıya git format attır.En Az 100TL haberin olsun.
İnternette bununla ilgili videolar var. Herhangi birinden bakarak yapabilir miyim? Bilgisayara hemen ulaşmam lazım ve 4-5 günden daha önce bir zamanda bilgisayarcıya gidemeyebilirim gibi gözüküyor.

Format atmadan önce Kaspersky indirip tarama yapın bir şey çıkmazsa yine çok bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum ancak yine de sizin format atmanızı öneririm. Kaspersky bir şey bulmazsa Sistem İzleyici'si virüs şüpheli işlem yaptığında engelleyecektir diye düşünüyorum.

Eğer vaktiniz az ise hemen bu programları indirip tarama yapın;

Ayrıca sanırım USB olmadan diskinizden parça bölerek de format atabiliyordunuz ben yapabilmiştim eskiden USB yoksa eliniz de yapabilirsiniz. Sürücünüzü format atarken biçimlendirmeyi unutmayın.

Format atmadan önce Kaspersky indirip tarama yapın bir şey çıkmazsa yine çok bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum ancak yine de sizin format atmanızı öneririm. Kaspersky bir şey bulmazsa Sistem İzleyici'si virüs şüpheli işlem yaptığında engelleyecektir diye düşünüyorum.

Ayrıca sanırım USB olmadan diskinizden parça bölerek de format atabiliyordunuz ben yapabilmiştim eskiden USB yoksa eliniz de yapabilirsiniz. Sürücünüzü format atarken biçimlendirmeyi unutmayın.
Merhaba Kaspersky sitesine bilgisayardan ulaşamıyorum bir kaç antivirüs sitesinde de bunu yaşadım. Ama bir şekilde Kaspersky security cloud uygulamasına ulaştım ve şuan kuruluyor. Dediklerinizin hepsini uygulayıp size bilgi vereceğim.

Merhaba Kaspersky virüs buldu, galiba temizledi ve yeniden başlattı. Şuanda iyice bakınıyorum uygulamaya ise yaramaz ise kesinlikle formata yönetileceğim.

Merhaba Kaspersky bir host dosyası buldu ve müdahale etti. Host dosyasını not defteri ile açtığımda Kaspersky müdahale etmiş ve varsayılana döndürmüştür yazıyordu. Birkaç defa tam tarama yapacağım. Sizce virüs gitmiş midir?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı