TTNET tüm çabalara rağmen belli aralıklarla internet kesintisi

RamsesJX

Kilopat
Arkadaşlar aylardır bu sıkıntıyı çekiyorum. Bazen 2 ay hiç bir şey yok bazen 1 ay bana hiç bir şey yaptırmıyor. TTNET'ten geldiler kaç defa ne dedilerse yaptık düzelmedi. Öncelikle yaptıklarımı söylüyorum.

1-) Modem VDSL destekli bir modemle değiştirildi.
2-) Splitter değişti.
3-) Splitter ile telefon arasında kablo değişti
4-) Yeni modemle birlikte kasa ile modem arasındaki ve Splitter ile modem arasındaki kablo değişti.

Sonuç: Hüsran. Ne yaptıysak düzelemedi artık 2 seçenek kaldı;

1-) Evde elektrik tesisatında bir sorun var.
2-) Apartman girişinde bulunan TTNET kutusunda sorun var.

Diğer bir olasılığı düşük seçenek ise santral kaynaklı olması.

Sizlerden ricam hangisi olabilir ve bir başka soru 1 numaralı seçenek bana ne kadara patlar ? Yazım yanlışlarıma bakmayın hızlı hızlı yazdım çıkmam gerekiyor. Çözümlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elektrik tesisatı yerine telefon tesisatı yazacaktın heralde. Telefoncuya bina hattını, kutu dahil komple test ettirebilirsin. 50TL. ücret alır. Sonra işi TTnet'e yıkman kolay olur ama yine uğraş dur. Sorun mahalle şebekesi ya da santraldir.

Mahalle şebekesi ya da santrali kontrol ettirebilmemizin bir yolu var mıdır ? 50 TL harcadığım paraların yanında sönüyor resmen kaç tane işim bu yüzden yarım kaldı artık düzelteceğim bu sorunu.

O kısma müdahale edemezsin, uygun görürlerse bakarlar. Gözden geçirmişlerdir heralde ama tekrardan şehrindeki Telekom müdürlüğüne (Müşteri hizmetleri sallamaz) başvuruda bulunabilirsin. Önce istersen bina hattını telefoncuya test ettir o mu bu mu seçenekleri daralt.

- - - Güncellendi - - -

Bilgisayarın da sorun olmadığına eminsin dimi?

Bununla ilgili imza toplayıp belirli bir sayıya ulaşınca TT'ye başvuru yapıp gerekli çalışmaların yapılması ile ilgili istekte bulunabilirsiniz.

Bağlantı kablolu, modem modelim şu;

2f370_zyxel-vmg3312-300mbps-4-port-kablosuz-modem.jpg

Sağdan 3. ışık yani şu dünya haritası şeklinde ki önce sönüyor sonra kırmızı yanıyor 2 dakika sonra tekrar eski haline dönüyor. Bunun yanında 1 yazan yani bilgisayardan bağladığımız kablonun takıldığı yer sürekli yanıp sönüyor diyebiliriz.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı