Türk milleti tembel mi?

Türkler milleti tembel mi?

• Oy verenlerin toplamı
    127
Günümüzde Türk milleti tembel olduğu için bilgisiz, bilgisiz olduğu için de cahil. Cahil olmasının sonuçlarına da son 21-22 yıldır katlanıyoruz.

Cahil değil hocam yarı-cahil, onlara her şeyi kanıtlarıyla belgeleriyle de anlatsan onlar sana kaynak, belge vb. göstermeden seni cahil ve batı özentisi ilan ederler ve cahilliklerini kabul etmezler.

Atamın zamanında yaptığı şakacıktan ibarettir TÜRK MİLLETİ ZEKİDİR ifadesi.

Örneğin 2. dünya savaşı sonrasında Almanya çok kötü durumdaydı fakat günümüzde sanayisi en gelişmiş ülkelerden birisi çünkü milleti disiplinliydi onun dışında Finlandiya ülkesini halkın kendisi kurtarmış fakat Türk milleti bana "medeniyetsiz" geliyor ve bir ülkenin gelişmiş olması için en önemli şeylerin başında "halk, millet" geliyor peki sizin bu konu hakkında düşünceleriniz nedir? Türk milleti tembel olduğu için mi gelişememiş ve Türk milleti tembel mi?

Not: Eski Türk milletinden bahsedilmemektedir. Günümüzdeki Türk milletinden bahsedilmektedir.

Göreceli bir tespittir. Dünya genelini düşünürsek, bize tembel demek zor, çalışkanlıkta orta sıralarda olduğumuzu düşünüyorum. Ancak bu önermeye şöyle katılıyorum evet türkler, genele vurmasak bile, tembel oldu. Bunun sebebine çok şey söylenebilir. Tembelleştirildik ya da tembelleşmeyi istedik.

Son olarak yeni yeni kavramlar türetmeyelim lütfen. Türkler milleti değil, Türk milletidir. Onaylayan veya yazan arkadaşlarda düzeltsin zahmet olmazsa!

Son düzenleme:
1699126588554.png

Kaynak: Euronews.
Özünde tembel değiliz. 1 saatlik emeğin değerinin en düşük olduğu ülkelerden biriyiz. Tabii ki de altında yatan birçok sebep var, konuda zaten üstünde durulmuş.

Tembel değiliz fakat çalışmayı bilmiyoruz, Avrupa'da haftada 4 gün çalışan insanlar Türkiye'de 7 gün mesai yapan insanlardan daha verimli çalışıyordur.
çünkü türküye de zaten eşşek gibi çalışmak zorunda diyip hem maaşı az yapıyorlar hem de 7 gün çalıştırıyorlar. sonucunda da insanlar istemeyerek ve sevmeyerek çalışıyor.

Geri
Yukarı