Türk milleti tembel mi?

Türkler milleti tembel mi?

• Oy verenlerin toplamı
    127
Örneğin 2. dünya savaşı sonrasında Almanya çok kötü durumdaydı fakat günümüzde sanayisi en gelişmiş ülkelerden birisi çünkü milleti disiplinliydi onun dışında Finlandiya ülkesini halkının kendisi kurtarmış fakat Türk milleti bana "medeniyetsiz ve tembel" geliyor ve bir ülkenin gelişmiş olması için en önemli şeylerin başında "halk, millet" geliyor peki sizin bu konu hakkında düşünceleriniz nedir? Türk milleti tembel olduğu için mi gelişememiş ve Türk milleti tembel mi?

Not: Eski Türk milletinden bahsedilmemektedir. Günümüzdeki Türk milletinden bahsedilmektedir

Türk dediğimiz Orta Asya kavimleri yağmacı kabilelerden oluşuyordu, tarım, hayvancılık ve bilimle pek uğraşmazlar ve biraz güneylerindeki Çin topraklarını yağmalarlardı. Bana bu hep tuhaf gelmiştir, her taraf dağ zaten neden gizli bir yere kale gibi bir şey kurup bilimsel araştırma için çalışmıyorsun ki, 40 kilometre altındaki adam gezegenlerin hareketlerini inceliyor sen onun köyünü yağmalıyorsun falan. Osmanlı zamanında da ordunun bel kemiği hep Balkanlardan devşirilen yeniçerilerdi, Anadolu'daki sipahiler hariç asker çıkmıyordu. Keza sipahilerde bir yerden sonra ortadan kalkıyor. Osmanlı'nın Anadolu yerine Balkanlara yatırım yapması da Anadolu'lu halkın tembelleşmesine sebep oluyor çünkü istihdam imkanı kısıtlı, herkes ya tarlada ya çiftlikle. Yeniçeri ocağının kaldırılmasına gelene kadar Anadolu'dan neredeyse hiç asker çıkmıyor. Türkler tembel diyemesek bile kesinlikle keyfine düşkün bir millettir.

Eskiye göre kesinlikle çok tembel. Üstelik biz at sırtında gezen uzun süre yerleşik hayata geçmemiş savaşçı çalışkan bir milletiz. Attila veya Mete Han bizi görse çoğumuza hayal kırıklığı ile bakardı.

1- Eğitim kalitemizin yerlerde olması, ezberci kafa yapısına sahip bireyler yetiştiriliyor.
Ezberci değil sorgulayıcı neden sonuç ilişkileri kuran beyinler lazım ülkeye.
2- Oturmuş bir sisteme sahip olmamamız yani bizde milliyetçilik anlayışı farklı anlaşılıyor milliyetçi insan ülkesi için en iyisini yapmaya uğraşan insandır bizde siyasi parti mensupları oluyor.
3- İş verenlerinin birçoğunun kapitalist kafa yapısına sahip olması yani işçiye ne kadar geçirirsem kârdır.
4- İşçilere prim vb. teşviklerin olmaması yani işçi çalışsam da çalışmasam da aynı parayı kazanıyorum diyor sonra ben enayimiyim niye kendimi yoruyum diye iş yapmıyor.
5- Bizde kimse kimsenin kendisinden iyi olmasını istemez o yüzden iş veren zarar etse mutlu olurlar a... Çekememezlik çok var.
6- İş buldun kaç yemek buldun ye tarzı saçma ata sözleri ile insanlara tembellik aşılanıyor yada aşılanmış bu tarz bir sürü şey var muhtemeln kapitalist ülkelerin propagandaları falandır 1950-1960 arası bu tarz şeyler çok vardı.

Yeni nesil çocuklara ne söz anlatılıyor ne de bir iş verebiliyoruz.
Tembelliği öğreten aileler oluyor çocuklara zorluğu göstermeleri şart.
Sadece çocuklar değil gençlerden de var bu tarz kişiler halen el bebek süs bebek.

Hocam gençlerde genel olarak çalışmama değil çalışmanın karşılığını almayı istemek var. Çocuk netten görüyor Avrupa'daki Amerika'daki rahatlığı, bir de buraya bakıyor buradaki şey legal kölelikten ibaret, bir işe girip çalışsa da istediği evi arabayı bırak bilgisayarı kıyafeti alamayacak. Çalışma koşulları iyi olsaydı eminim işsizlik çok büyük oranda düşerdi. İlk olarak benim de derdini bir zamanlar zorluk çektiğim, patronların inanılmaz egosuna ve sinirine bir çözüm gerek.

Hocam gençlerde genel olarak çalışmama değil çalışmanın karşılığını almayı istemek var. Çocuk netten görüyor Avrupa'daki Amerika'daki rahatlığı, bir de buraya bakıyor buradaki şey legal kölelikten ibaret, bir işe girip çalışsa da istediği evi arabayı bırak bilgisayarı kıyafeti alamayacak. Çalışma koşulları iyi olsaydı eminim işsizlik çok büyük oranda düşerdi. İlk olarak benim de derdini bir zamanlar zorluk çektiğim, patronların inanılmaz egosuna ve sinirine bir çözüm gerek.

Ben tembelliği sadece para kazanmak için demedim.
Örnek, bir ampul degistirme olur musluk değiştirme olur yani bu tarz basit şeyleri usta olmana gerek yok ben babamdan gördüm öğrendim.
Ama siz tembelliği sadece para amaçlı anlamışsınız.

Ben tembelliği sadece para kazanmak için demedim.
Örnek, bir ampul degistirme olur musluk değiştirme olur yani bu tarz basit şeyleri usta olmana gerek yok ben babamdan gördüm öğrendim.
Ama siz tembelliği sadece para amaçlı anlamışsınız.
Evet orası öyle, bu da 21. yüzyılın zararı. gününün çoğunu okula işe ayıran birey artık angarya işlerden mümkün olduğunca kaçmak istiyor çünkü kendini eğlendirmek için kullanacağı zaman az. kendimden örnek vereyim; meslek lisesi öğrencisiyim, 7'de okula gitmek için uyanıyorum ve 8'de başlayan dersim 17'de bitiyor, 18 gibi de evde oluyorum. 8 saat uyumam gerekse 23'te uyumam lazım. ben bu 5 saatlik süre zarfında yemek mi yiyeceğim, dinlenecek miyim, ödev mi yapacağım, duş mu alacağım, oyun mu oynayacağım, sınava mı hazırlanacağım. bunları dengeleyebilmek için mecbur uykudan kesiyorum, çoğu zaman gecenin 3ünde 4ünde hala uyanık oluyorum. tabi okuldan daha erken çıkanlar hatta hiç okula gitmeyip gün boyu 15 saat oyun oynayan da vardır, böylesine diyecek lafım yok.

Evet orası öyle, bu da 21. yüzyılın zararı. gününün çoğunu okula işe ayıran birey artık angarya işlerden mümkün olduğunca kaçmak istiyor çünkü kendini eğlendirmek için kullanacağı zaman az. kendimden örnek vereyim; meslek lisesi öğrencisiyim, 7'de okula gitmek için uyanıyorum ve 8'de başlayan dersim 17'de bitiyor, 18 gibi de evde oluyorum. 8 saat uyumam gerekse 23'te uyumam lazım. ben bu 5 saatlik süre zarfında yemek mi yiyeceğim, dinlenecek miyim, ödev mi yapacağım, duş mu alacağım, oyun mu oynayacağım, sınava mı hazırlanacağım. bunları dengeleyebilmek için mecbur uykudan kesiyorum, çoğu zaman gecenin 3ünde 4ünde hala uyanık oluyorum. tabi okuldan daha erken çıkanlar hatta hiç okula gitmeyip gün boyu 15 saat oyun oynayan da vardır, böylesine diyecek lafım yok.
Haklısın artı olarak eğitimde de sıkıntı yok değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı