Türksat Kablonet TurkNet'e geçişe izin vermiyor

Sasisever

Centipat
Daha fazla  
Merhaba herkese. Ben aralık ayında çok büyük bir hata yaparak diğer evimde 1000MBPS Turkcell Superonline fiber var diye hızı düşük olsun uygun olsun diyerek 20Mbps Türksat internete abone oldum 12 ay taahhüt vererek. 6 Nisan'dan beri TurkNet'e geçişime engel oluyorlar. İçin müşteri hizmetlerine her konuştuğumda kriz geçiriyorum. Diğer evin ev sahibi ile anlaşamayınca, diğer açık evimize temelli döndük. Şimdi ilk başta mart ayında Türksat'ta iken önce hızımı yükseltmek istedim, sizin tarifinezde 35Mbps hız var dediler, daha yüksek istiyorum dedim. Not bıraktı, beni biri aradı. Kampanya değişikliğinin ilk başta ücretsiz olduğunu, hangi paketi istediğimi söyledi? Bende altyapımın 90Mbps kadar desteklediğini, bende sitelerinde olan 50Mbps download 20Mbps upload olan paketi istedim. O paketi vermeyeceklerini iletti. Sebebini sorduğumda altyapı desteklemediğini söyledi. Bende başka firmaların verebildiğini, siz neden vermiyorsunuz deyince Türksat müşterilerine stabil internet sunmak için en iyi seçeneği sunar tarzı bir şey dedi. İşin komik tarafı 100Mbps download 5 Mbps upload paketi istediğim zaman verebiliyorlar :D Daha sonra arayan arkadaşa cayma ücretini sordum. 800-900 lira civarında bir ücret söyledi. Bende düşüneceğim deyip kapattım. Daha sonra geri aradım birkaç gün sonra Türksat'ı, başka bir arkadaş açtı durumu anlattım, bana dahil olduğumun Tarife'nin 35 Mbps pakete kadar desteklediğini, başka bir tarifeye geçmek istersem benim cayma ücretini karşılamam gerektiğini söyledi. Dalga mı geçiyorsunuz diğer arkadaş ücretsiz ilk seferinde dedi dedim. Hayır değil dedi. Ne dediğiniz belli değil diyerek kapattım. Daha sonra TurkNet'e geçmek istedim. 6 Nisan'da başvurumu yaptım. Başvuru yaparken xDSL numaram için 3 farklı kişi ile görüşüp zor aldım. TurkNet hazır cayma bedelinin 500 lirasını karşılıyor, alabileceğim en yüksek hızı da alırım, kurtulurum dedim ki ilk gün 6 Nisan'da Online işlemlerden bana mesaj atan TurkNet çalışanı Türksat'ta belgemin eksik olduğunu söylerek başvurunun red yediğini, başvuruyu yenilediklerini söyledi. Bende eksik belgeyi tamamlamak için müşteri hizmetlerini aradım. Kadın benimle dalga geçer gibi bu tüm olanları anlattığım zaman, bu ay mı abone oldunuz türksata? Biz iptali sağlayalım dedi. Bende siz sağlarsanız, portumu kaybetme riski olup, cayma ücretinin 500 lira karşılanması kısmını TurkNet'e sunamayacağımı söyledim. Kadın hiçbir şey anlamadığını o kadar emindim ki, bizim yapabileceğimiz başka bir şey yok dedi. Var dedim, geçişime onay verin TurkNet sizinle iletişime geçtiğinde diyerek kapadım yüzüne. Daha sonra dün zaman aşımına uğradını söyledi TurkNet. Aradım Türksat'ı neden onay vermediklerini sordum? İstersem cayma bedelini karşılayarak istediğim yere gitme hakkımın olduğunu söyledim. Evet dediler, aynı şeyleri söylediler, istersem BTK'ya adıma şikayet kaydı oluşturabileceklerini söyledi konuşan arkadaş. Yüzüne kapattım. Bu arada son olarak tarife değişikliği için numaramı not alıp üst birimlere ileten arkadaşlar, bu konuda öyle bir şey yapamıyoruz maalesef deyip durdular. Resmen bu yazıyı yazarken bile telefonu parçalamamak için zor duruyorum, bu forumda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa veya bu konu hakkında benzer deneyimler yaşayan, yardımlarını bekliyorum. Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı