Twitch yayınımda görüntü kalitesi seçeneği yok

eakn59

Hectopat
Merhabalar yaklaşık 6 aydır Twitch iştirağında bulunmaktayım. Abonelikler vs. her şey açık. Fakat her yayınımda 480P 360P gibi seçenekler yok. Nadiren diğer seçenekler geliyor. Sürekli 720P tek seçenek gözüküyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Obs ayarlarını paylaşır mısın ?
Bunun sebebi gerekli bitrate verilemediğinden işlemciye biraz yüklenmen gerekebiliyor.
Mesela ben 720p60fps 4000 bitrate ile işlemciyi medium da kullanıyorum. Eğer 4500 bitrate verseydim işlemciyi fast ayarında kullanabilirdim.

Partner olmakla alakalı değil. Streamlabs OBS'e geçtiğim günden beri bana da oluyor. Çıkış çözünürlüğünü 1-2 defa değiştirip yayını kapatıp açıyorum. O şekilde çözebiliyorum.

Obs ayarlarını paylaşır mısın ?
Bunun sebebi gerekli bitrate verilemediğinden işlemciye biraz yüklenmen gerekebiliyor.
Mesela ben 720p60fps 4000 bitrate ile işlemciyi medium da kullanıyorum. Eğer 4500 bitrate verseydim işlemciyi fast ayarında kullanabilirdim.
3000 bitrate veriyorum 720p60fps ve ekran kartından veriyorum. Dediğim gibi bazen 160p seçenekleri geliyor bazen gelmiyor. İşlemci önceliğim yüksek. Drop yaşamıyorum.
Partner olmakla alakalı değil. Streamlabs OBS'e geçtiğim günden beri bana da oluyor. Çıkış çözünürlüğünü 1-2 defa değiştirip yayını kapatıp açıyorum. O şekilde çözebiliyorum.
Aynı şeyleri deniyorum. Bazen işe yarıyor bazen yaramıyor. Teşekkür ederim.

Burada yazıyor. kalite ayarını partnerlikle kesin alıyorsun ancak affliate olunca da "önceliğe göre" veriyormuş. Muhtemelen izleyici sayısına göredir.
Çok teşekkür ederim.

3000 bitrate veriyorum 720p60fps ve ekran kartından veriyorum. Dediğim gibi bazen 160p seçenekleri geliyor bazen gelmiyor. İşlemci önceliğim yüksek. Drop yaşamıyorum.

Aynı şeyleri deniyorum. Bazen işe yarıyor bazen yaramıyor. Teşekkür ederim.

Çok teşekkür ederim.
Dediğim gibi 720p60fps için bitrate yeterli gelmiyor bunun yerine 720p ye çekin. Twitchin önerdiği ayarları kullanmaya çalış.

Yeni konular

Geri
Yukarı