Twitch Yayınımda Görüntü Ayarı Değiştirme Butonu Yok

Can Çakmak

Kilopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Twitch yayınımda normal yayıncılarda olan source high low gibi seçenekler yok. Görüntü kalitesi güzel ama o ayarların da aktif olmasını istiyorum. Teşekkürler. Başlığı güzel açtığımı düşünüyorum lütfen 1 aylık ban atmayın :(

Twitch'e partnerlik için başvurmanız gerekiyor. Bunun kabul edilme kriterleri de (bildiğim kadarıyla) ; düzenli yayın yapma, belli sayıda takipçinin olması, yayınlarını izleyen kişi sayısı vs.

Yorumlarınız için teşekkürler. Dediğiniz şeyi araştırdım. Bazen oynadığım oyunlarda yayın açıyorum. Genellikle CS:GO

Twitch ortaklığı olmayan, hatta düzenli yayın yapmayan ortalama 100 takipçiye sahip yayıncıların yayını esnasında video kalite ayarı seçeneklerinin aktif olduğuna defalarca denk geldim. Bu yayının kaç bitrate ile yayıldığı ile alakalı diye düşünmeye başladım çünkü başka bir açıklama bulamadım yayını yapan kişiler de kendilerinde nasıl oluyor da bu ayar geliyor bilmiyorlar, ki ben başvuru yaptığım halde gelmedi. Bu konuyla alakalı net ve açıklayıcı bilgiye sahip olanlar yardımcı olurlarsa herkes için faydalı olur diye düşünüyorum. Teşekkür ederim.

Twitch ortaklığı olmayan, hatta düzenli yayın yapmayan ortalama 100 takipçiye sahip yayıncıların yayını esnasında video kalite ayarı seçeneklerinin aktif olduğuna defalarca denk geldim. Bu yayının kaç bitrate ile yayıldığı ile alakalı diye düşünmeye başladım çünkü başka bir açıklama bulamadım yayını yapan kişiler de kendilerinde nasıl oluyor da bu ayar geliyor bilmiyorlar, ki ben başvuru yaptığım halde gelmedi. Bu konuyla alakalı net ve açıklayıcı bilgiye sahip olanlar yardımcı olurlarsa herkes için faydalı olur diye düşünüyorum. Teşekkür ederim.
Tam bilen yok mu ya.

Merhabalar biraz geç olucak ama yüksek ihtimal bitrate ile alakalı. Çünkü ben Twitch iştirakı oldum(Partnerliğin bir alt kademesi) bitrate yüksek olduğunda açılıyor fakat 300 civarı verince çıkmıyor :D

Partner olanlarda galiba bitrate sınırı olmuyor fakat partner değilseniz bitrate ile bir alakalı oluyor benim düşüncem bu. Daha doğrusu gördüğüm.
Merhabalar biraz geç olucak ama yüksek ihtimal bitrate ile alakalı. Çünkü ben Twitch iştirakı oldum(Partnerliğin bir alt kademesi) bitrate yüksek olduğunda açılıyor fakat 300 civarı verince çıkmıyor :D

Partner olanlarda galiba bitrate sınırı olmuyor fakat partner değilseniz bitrate ile bir alakalı oluyor benim düşüncem bu. Daha doğrusu gördüğüm.

Edit : Twitchle mailleştim. İzleyici oranı en azından 10 olan kanallara veriyoruz gibisinden birşey dediler. Fakat bazı günler 2 izleyici olsa bile çıkıyordu. Şuan ortalama 8-10 izleyicim ver her yayın oluyor neredeyse.

Son düzenleme:
Ben bitrate i 3.5k veriyorum ama yine de seçenek yok ,düzenli yayında yapıyorum anlamadım gitti.
Yukarıda yazdığım gibi bitrate ile alakası yok.

Başta bende öyle düşünüyordum fakat Twitch'e durumu mail ile sorduğumda bana belli izleyici oranına göre verildiğini söyledi. Benim testlerime göre de bu oran 3-4. Benim kanalımda izleyici oranı düşüş yaşadığında seçenekler gidiyor ama tekrardan izleyici oranım yükselirse bir sonraki yayınlarımda kalite seçenekleri mevcut oluyor.

Yani 8k bitrate bile verseniz izleyici oranınız yeterli değilse açılmıyor. İstisna durumlar oluyor tabi bende izleyicim düşük olduğu halde açıldığı oldu fakat kalanım genel düşüşte iken gidiyordu seçenekler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı