TWRP ile tüm bölümleri sildim, dosya atılmıyor

Siz yanlış bir işlem sonucu silmişsinizdir. Recovery imajını hata sonucu silmiş olabilirsiniz. Recovery imajının hem kendini silmesi hemde o arada silme işlemini gerçekleştirebilmesi imkansız! Hata sonucu dosyaları bozmuşsunuzdur orası ayrı... Recovery özellikleri gereği sistem açılmayacak şekilde değiştirmez. Yanlış müdahale buna sebep olur. Yıllardır bu işin içindeyim ilk defa sizden duydum. Ayrıca EDL moda sokmanıza yanlış müdahele sebep olur custom recovery üzerinden yapılan işlemler sebep olamaz. Ya yanlış imaj yüklemeye çalıştınız, ya şarjınız çok azdı vs...
Telefon, EDL moda fastboot üzerinden girebiliyor. Zaten EDL moda telefonu kurtarabilmek, Mi Flash üzerinden ROM flaşlayabilmek için girdim.Yanlış imaj yüklemeye çalışmadım. A2 telefonu Miui kurabilmek için 6X'e çevirdikten sonra Xposed kurmam sonucu telefon kilitlendi. Recovery üzerinden tüm dosyaları sıfırladıktan sonra kurtarmak için EDL moda girdim.

EDL moda tabiki fastboot ile de giriliyor. Zaten kurtarılacak bir cihazdaki en son çarelerden birisi EDL mod... Acil indirme modu cihaza işlem yapılacak son yazılımsal aşamadır.
Ama neden ispatlamaya çalışıyorsunuz orasını anlamıyorum. Recovery tüm imajları silemez silme imkanı da yok. Başta dediğim gibi hem kendini silmesi hem de o sırada silme işlemini yapabilmesi imkansız. TWRP menüsünü kullandığım telefonun menüsü kadar iyi bilirim 6-7 yıldır kullanıyorum. Her şeyi sil ya da ona benzer bir seçenek yok. Advanced Wipe seçeceği ile yapılan en detaylı temizlik bile rom ve romun imajını siler.
Yaptıysanızda açıklar mısınız hangi yoldan ve recovery’nin hangi özelliği ile yaptınız merak ediyorum...

EDL moda tabiki fastboot ile de giriliyor. Zaten kurtarılacak bir cihazdaki en son çarelerden birisi EDL mod... Acil indirme modu cihaza işlem yapılacak son yazılımsal aşamadır.
Ama neden ispatlamaya çalışıyorsunuz orasını anlamıyorum. Recovery tüm imajları silemez silme imkanı da yok. Başta dediğim gibi hem kendini silmesi hem de o sırada silme işlemini yapabilmesi imkansız. TWRP menüsünü kullandığım telefonun menüsü kadar iyi bilirim 6-7 yıldır kullanıyorum. Her şeyi sil ya da ona benzer bir seçenek yok. Advanced Wipe seçeceği ile yapılan en detaylı temizlik bile rom ve romun imajını siler.
Yaptıysanızda açıklar mısınız hangi yoldan ve recovery’nin hangi özelliği ile yaptınız merak ediyorum...
Soru bana değil galiba ama değiştirilmiş bir TWRP ile Advanced Wipe kısmından bütün bölümleri seçerek yapabilmiştim. İmkansız olsa telefon değişmemiştim 😃

Aahhh ahhh [emoji28]
Hocam Data 0 MB sorunu Xiaomi telefonların TWRP veya başka custom recovery üzerindeki genel sorunudur. Telefonu normal halinde kullanırken bile TWRP’ye girseniz Data 0 MB olarak görünebiliyor. Keşke Xiaomi cihazım yanımda olsa videoyla veya resimlerle anlatırdım. Sadece Data kısmına bağlanamıyor hepsi bu. Yoksa telefonu açıp kullanabilirsiniz bile. Xiaomi Redmi 5 Plus’ta 5 ay bu sorununu çözmek için uğraştım. TWRP üzerinde Data 0 olarak görünüyordu ama cihazı gündelik hayatımda kullanıyordum.
Ayrıca telefon açılmıyor diye tüm sistemini sildiniz diye bir şey yok. Sizin erişebildiğiniz yerleri sildiniz sadece. İmajın kendi kendini yok etme imkanı yok yani... Buna kesinlikle yanlış işlem sebep olur. Recovery imajını silebilmek herkesin başarabileceği bir iş değil çünkü... [emoji28]

Son düzenleme:
Şöyle, dediğim gibi Miui ve Xposed'i kurdum. Xposed kurulduktan sonra ARB 4 oldu ve telefon kilitlendi. Fastboot üzerinden bootloader açılmıyor, sürüm düşürülemiyor, yükseltilemiyor ya da PBRP üzerinden hiçbir ROM flaşlanamıyordu. EDL mod dahil hiçbir şekilde telefona dosya gönderilemiyordu. PBRP -PitchBlack Recovery Project- üzerinden tüm bölümleri sildim, bölümleri tamir ettim ve bölümleri EXT4 biçimde tekrar biçimlendirdim. Daha sonra telefon yeniden başladı ve sadece telefonda "splash.img" imajı vardı. EDL moda girse dahi bilgisayar flaşlama yapamıyor, ve EDL moddan hiçbir şekilde çıkılmıyordu. Bir ara nasıl oldu bilmiyorum tekrar PBRP kurdum ama "Yükle" kısmından depolamanın içerisine bakmaya çalıştığımda yalınızca PBRP'nin dosyaları vardı. Qualcomm'un kendi programlama uygulamasıyla bile olmadı.

Eğer cihaz EDL moda ve Recovery moda giriyorsa zaten her şeyi silmemişsiniz demektir... EDL modda kalması veya recovery modda kalması her şeyin silindiği anlamına gelmez. Ben de ilk başta sizin gibi hareket ediyordum. Elimde HTC 10 vardı. Custom recovery yükledim ve ne yaptıysam çıkamamıştım. Telefon öylece donup kalmıştı. Kapanmıyor, açılmıyor ve başka işlem yapılmıyordu. 2 güne yakın şarjın bitmesini bekledim tabiki kapanması için. Şarja taktım pattt recovery mod açıldı yine kapanmıyor cihaz. Hiç bir işlem yapamıyordum yine. Tabiki acı gerçeği öğrenene kadar nasıl yapılacağını bilmediğim gerçeğini...
Yani bilmiyorsanız, cihaz açılmıyorsa, donup kaldıysa, Data 0 MB gösteriyorsa her şeyi sildiğiniz anlamına gelmez. Hem recovery moda hem EDL moda girebildiğinizi yazıyorsunuz hem de her şeyi sildiğinizi iddia ediyorsunuz. Cihazda Data 0 yazısını görüp her şeyi sildiğini iddia etmek nasıl oluyor hala anlamadım. Garip... Sizin her şeyden kastınız sadece rom galiba. [emoji28]

Eğer cihaz EDL moda ve Recovery moda giriyorsa zaten her şeyi silmemişsiniz demektir... EDL modda kalması veya recovery modda kalması her şeyin silindiği anlamına gelmez. Ben de ilk başta sizin gibi hareket ediyordum. Elimde HTC 10 vardı. Custom recovery yükledim ve ne yaptıysam çıkamamıştım. Telefon öylece donup kalmıştı. Kapanmıyor, açılmıyor ve başka işlem yapılmıyordu. 2 güne yakın şarjın bitmesini bekledim tabiki kapanması için. Şarja taktım pattt recovery mod açıldı yine kapanmıyor cihaz. Hiç bir işlem yapamıyordum yine. Tabiki acı gerçeği öğrenene kadar nasıl yapılacağını bilmediğim gerçeğini...
Yani bilmiyorsanız, cihaz açılmıyorsa, donup kaldıysa, Data 0 MB gösteriyorsa her şeyi sildiğiniz anlamına gelmez. Hem recovery moda hem EDL moda girebildiğinizi yazıyorsunuz hem de her şeyi sildiğinizi iddia ediyorsunuz. Cihazda Data 0 yazısını görüp her şeyi sildiğini iddia etmek nasıl oluyor hala anlamadım. Garip... Sizin her şeyden kastınız sadece rom galiba. [emoji28]
Ben her şeyi sildiğimde sadece renkli bir ekran ve işlevsiz bir fastboot ekranı gelebiliyordu. Bunu nasıl becerebildim o zaman?

@NooName tamam, her şey silinmedi diyelim. Qualcomm'un programlama aracı bile tanıyamadı telefonu. Neden? Bu arada teknik serviste, "test point" yöntemi de çalışmamış. Zaten IMEI'de görünmüyordu, kardeşimin telefonu olarak gösterip bedavaya getirdik servis parasını.

Fastboot ekranı geldiyse herşeyi nasıl sildiniz hocam herşeyden kastınız ne acaba?

Bu konuyu incelemenizi tavsiye ederim. Artık çok zamanım olmuyor bu kadar detaylı anlatabilmem için 🙂

Herşeyi Silinen LG G3 :)

@NooName tamam, her şey silinmedi diyelim. Qualcomm'un programlama aracı bile tanıyamadı telefonu. Neden? Bu arada teknik serviste, "test point" yöntemi de çalışmamış. Zaten IMEI'de görünmüyordu, kardeşimin telefonu olarak gösterip bedavaya getirdik servis parasını.

3 Ay önce Qualcomm'un sürücülerin tanımadığı, açılmayan, tepki vermeyen Xiaomi Redmi Note 6 en son arkadaşıma verirken çalışıyordu valla orasını bilmiyorum. Şaka bir yana olmuyorsa kendimden bildiğim üzere bilmediğim birşey vardır...

Son düzenleme:

Geri
Yukarı