TWRP ile tüm bölümleri sildim, dosya atılmıyor

Reboot recovery yaparak da sorunu çözebilirdiniz. Yalnızca bir bug hocam. Üstte belirtildiği gibi yalnızca Xiaomi'lerde denk geldiğim bir sorun.
Merhaba amacım konuyu hortlatmak değil gerçekten ihtiyacım var. Konu sahibi gibi formatladım hepsini, sonrasında SD kartı çıkarıp taktığımda içinde zip dosyası gözükmüyor ancak bilgisayara takınca gözüküyor. Şimdi telefonun içinde rom yok. Eğer yeniden başlat seçeneğine tıklarsam telefon tekrar twrp girebilir mi?

Merhaba amacım konuyu hortlatmak değil gerçekten ihtiyacım var. Konu sahibi gibi formatladım hepsini, sonrasında SD kartı çıkarıp taktığımda içinde zip dosyası gözükmüyor ancak bilgisayara takınca gözüküyor. Şimdi telefonun içinde rom yok. Eğer yeniden başlat seçeneğine tıklarsam telefon tekrar twrp girebilir mi?
Girilir.

hocam aynı işlem benim de şu an başıma geldi ama ben sildiğimi iddia etmiyorum Custom ROM'lar deniyordum en son nusantara ROM'unu yüklerken hata yaptım herhalde şu anda telefon sadece fastboot moduna giriliyor başka bir cihazdan tekrar TWRP yüklemeye başardım telefon açılırken sadece logoda takılı kalıyor ve açılmıyor.
TWRP'den format data yapıyorken
Failed to Mount system_root.
Failed to Mount system_ext

Failed to Mount product.
Failed to Mount vendor.
Failed to Mount odm.
Bunlar alt alta yazıyor. Mount kısmına girince data, cache, matedata ve cust tiklerini açıp kapıya üşüyorum diğerlerine işlem yapamıyorum ve bilgisayarsız nasıl işlem yapabilirim ya da düzeltebilir miyim artı olarak hiçbir ROM'da kuramıyorum sadece image kurabiliyorum.(cihaz POCO X3 Pro)

@NooName

Son düzenleme:
Üstadlar LineageOS 19.1 geçelim dedik. Bunun için eski sürüm 18.1 de şifre vardı. TWRP yedeği aldık. Sonra kurulum yapalım derken 4 günlük macera başladı. En başta data tümden şifreli idi. Ext2 ve ext4 formatı ile kurtardık. Fakat hala TWRP ile açınca data dosyaları şifreli gözüküyor. Yedek alırken 255 hatası veriyor. TWRP bu kısımda tamamen saçmalıyor. Var mıdır bunun bir yolu. 4-5 gündür çıldırma noktasına geldik...

Üstadlar LineageOS 19.1 geçelim dedik. Bunun için eski sürüm 18.1 de şifre vardı. TWRP yedeği aldık. Sonra kurulum yapalım derken 4 günlük macera başladı. En başta data tümden şifreli idi. Ext2 ve ext4 formatı ile kurtardık. Fakat hala TWRP ile açınca data dosyaları şifreli gözüküyor. Yedek alırken 255 hatası veriyor. TWRP bu kısımda tamamen saçmalıyor. Var mıdır bunun bir yolu. 4-5 gündür çıldırma noktasına geldik...

Öncelikle yeni konu açıp sorununuzu belirtmeniz gerekiyor.

Android 12 de bu şifreleme olayını geliştirmişler. Android 12 de encryption kaldırılması için A12 uyumlu TWRP gerekiyor.

Üstat LineageOS 18.1 ile yedek almıştık. TWRP 3.6.2._9.0 versiyon. POCO F1 için yardım lütfen. Modlu TWRP yok mudur?

Dostum şansa bak aynı telefonlara sahibiz.
Bu linkten A12 TWRP dosyasını indirip kullanabilirsin, en üstekini indirmelisin.
Bu TWRP ile mümkünse ROM kurma, bağlantıları pek düzgün değil.

Üstad yazınızı görmeden bulup denedim. Ne yazık ki twrp çok geride kalmış. Android 12 uyumlu twrp yok. Bu yolda tüm verilerimi kaybettim. Hepsi twrp sayesinde. Sağlık olsun. Tek sorun kaldı. Twrp ayarlarını nasıl kalıcı hale getirebilirim? Her recovery açışımda twrp ilk haline geri dönüyor? Teşekkürler...

Üstat yazınızı görmeden bulup denedim. Ne yazık ki TWRP çok geride kalmış. Android 12 uyumlu TWRP yok. Bu yolda tüm verilerimi kaybettim. Hepsi TWRP sayesinde. Sağlık olsun. Tek sorun kaldı. TWRP ayarlarını nasıl kalıcı hale getirebilirim? Her recovery açışımda TWRP ilk haline geri dönüyor? Teşekkürler...

Hocam A12 de userdata bağlanmadığı için TWRP dosylarını atacak yer bulamıyor.
Bunu çözmek için ya TWRP'yi o dosyaları cache ye atması için ayarlayacağız ya da sdcard0 yani "/data/media/0" klasörünü başka bir dizine bağlayacağız.

Benim telefonumda aynı ve A12 pixel kullanıyorum aynı sorundan müzdaribim ama sıkıntım yok sizin için TWRP ile uğraşacağım.

Hocam A12 de userdata bağlanmadığı için TWRP dosylarını atacak yer bulamıyor.
Bunu çözmek için ya TWRP'yi o dosyaları cache ye atması için ayarlayacağız ya da sdcard0 yani "/data/media/0" klasörünü başka bir dizine bağlayacağız.

Benim telefonumda aynı ve A12 pixel kullanıyorum aynı sorundan müzdaribim ama sıkıntım yok sizin için TWRP ile uğraşacağım.

Üstat çabalarınızı takdir ediyorum. Yabancı dilde olabilir bununla ilgili bir konu veya tutor var mıdır? Teşekkürler...

Geri
Yukarı