TYT netleri nasıl artırılır?

Kromish

Hectopat
Merhaba dostlar, her hafta TYT denemesine giriyorum. Günlük genelde bir dersten 1 konu bitiriyorum. Her gün 25 paragraf 20 Problem çözüyorum. Her gün 4 saatte dershanede TYT ve AYT konuları işliyoruz. Ama netlerim 40 civarında. Mesela önceki 3D Türkiye denemesinde 30 net yaptım. Bu hafta ise 40 net yaptım. Sürekli bu civarda ilerliyor netlerim. Gerçekten çabalıyorum. Ama bir artış yakalayamıyorum. Zaman problemi yaşıyorum. Mesela bugün 1 saatte yani tam da planladığım saatte Türkçeyi bitirdim. Matematiğe bir geçtim 40 sorudan 11 tane işaretledim. Zamanım olsaydı rahat 20 tane işaretleme yapardım. Ama dengeyi hala kuramadım. İnternetten bakıyorum. Herkes aynı şeyi söylüyor. Turlama taktiği yap diyorlar. Ben sorulara ikinci kez bakma şansı yakalayamıyorum ki. Dershane hocam bu şekilde zaman ayırmamı istedi;

Türkçe 60 Dakika
Matematik 60 Dakika
Sosyal 20 Dakika
Fen 20 Dakika

9 ve 10. Sınıf konuları bende yok. Ondan dolayı dershanede işlediğim konuların sorularını yapıyorum sadece. O yüzden Fen ve Sosyal'de boş bıraktığım için yetişiyor. Ama mat yetişmiyor. Bir sorunun üstünde de çok durmamaya çalışıyorum ama olmuyor. Bu denemede yalnızca 20 matematik sorusuna bakabildim. Önerileriniz nelerdir?

Türkçe de hayatsız gibi paragraf çöz, matematik için bol bol problem, biyoloji ezber zaten diğerlerini de çalışarak kenara alırsın.

Türkçe de hayatsız gibi paragraf çöz, matematik için bol bol problem, biyoloji ezber zaten diğerlerini de çalışarak kenara alırsın.
Hocam Türkçe ve Matematik için dediklerinizi yapıyorum. 1 tane problemler test kitabı bitirdim bile. (Toprak Yayınları) Ama problemleri çok yavaş çözüyorum. Bazı soruları 1 dakikada çözerken bazılarını 15 dakikada çözüyorum. Bu durumu nasıl düzeltebilirim ?

Zaten Türkçe'den en az 30 netin olması lazım. Türkçenin cepte olması lazım. Ondan sonra direkt matematik yüklen. Tyt Yi iyice sıfırdan başlayarak bitir. Her gün bir konuyu çalış üstüne o konudan 10-20 soru çöz. Yavaş yavaş gelişir.

Hocam Türkçe ve Matematik için dediklerinizi yapıyorum. 1 tane problemler test kitabı bitirdim bile. (Toprak Yayınları) Ama problemleri çok yavaş çözüyorum. Bazı soruları 1 dakikada çözerken bazılarını 15 dakikada çözüyorum. Bu durumu nasıl düzeltebilirim ?
Tek yolu daha çok problem çözerek pratikliği kavrayıp yapmak hocam.

Geri
Yukarı