TYT matematik netleri nasıl artırılır?

Oğuzhan40

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba şu an 11.sınıfım hedefim kara harp okulu bunun için gece gündüz ders çalışabilirim matematik netlerim çok düşük şu an denemeye girsem 3,5 net anca çıkar sıfırdan başlamak istiyorum çünkü temelim zayıf bunun için önerebileceğiniz konu anlatımlı kitaplar var mı ve şu andan itibaren hangi derslere nasıl çalışmam gerekiyor? Edebiyatım iyi fakat mükemmel değil zayıflarım var edebiyat için kitap alınır mı?

Forumlarda çoğu kişi 12'ye kadar matematik ve edebiyat calış 12'den sonra AYT'ye başla rahat olursun diyor bana da öyle geliyor ne yapmam lazım? Şimdiden teşekkürler.

Kanka bende hava harp istiyorum. Konu anlatım olarak mert hoca video ders anlatımlı kitabını önerebilirim. Soru bankası olarak da 49 günde TYT mat kampı kitabı var onu alabilirsin. Video olarak da mert hocanın 70 günde TYT serisi var onu izliyebilirsin.

Kanka bende hava harp istiyorum. Konu anlatım olarak mert hoca video ders anlatımlı kitabını önerebilirim. Soru bankası olarak da 49 günde TYT mat kampı kitabı var onu alabilirsin. Video olarak da mert hocanın 70 günde TYT serisi var onu izliyebilirsin.

Ben pek faydasını görememiştim ama sorular kaliteli.

Acil yayınlarının Matematiğin İlacı diye bir serisi var, konuyu pekiştirip hız kazanabilmek için alabilirsin TYT matematik kitabını fakat konu anlatımı yok. 345 de tam ÖSYM tarzında soruyor sonrasında onu çözmeye başlayabilirsin.

Acil yayınlarının Matematiğin İlacı diye bir serisi var, konuyu pekiştirip hız kazanabilmek için alabilirsin TYT matematik kitabını fakat konu anlatımı yok. 345 de tam ÖSYM tarzında soruyor sonrasında onu çözmeye başlayabilirsin.
Aktif Matematiği biliyormusunuz çoğu kişi beğenmiş acil Matematik hakkında pek bilgim yok Başta temeli atıp sonra 345 matematiğe geçmeyi düşünüyorum sizce ?

Aktif Matematiği biliyormusunuz çoğu kişi beğenmiş acil Matematik hakkında pek bilgim yok Başta temeli atıp sonra 345 matematiğe geçmeyi düşünüyorum sizce ?
Aktif Matematik işlem yeteneğini geliştirmeye yarıyor alabilirsin. Sonrasında Matematiğin İlacı'nı alırsan iyi olur çünkü direkt 345'e geçersen affallayabilirsin, zorlayabilir.

Aktif matematik işlem yeteneğini geliştirmeye yarıyor alabilirsin. Sonrasında matematiğin ilacı'nı alırsan iyi olur çünkü direkt 345'e geçersen affallayabilirsin, zorlayabilir.

Çok teşekkür ederim peki edebiyat için sadece kitap okumam yeterli midir ayrıca test kitabı almaya gerek var mı? MSÜ'de sözlü mülakat için diksiyonumu geliştirmek istiyorum.

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim peki edebiyat için sadece kitap okumam yeterli midir ayrıca kitap almaya gerek var mı? MSÜ'de sözlü mülakat için diksiyonumu geliştirmek istiyorum.
MSÜ'de edebiyat çıkmıyor diye biliyorum bu yüzden edebiyat için kaynağa gerek yok. Diksiyonunu geliştirmek için kitap okumanın yanı sıra kitabı sesli bir şekilde başkasına okumanı tavsiye ederim, konuşa konuşa gelişeceğini düşünüyorum. Bunun dışında sunum yapma fırsatın olursa değerlendirmelisin o da yardımcı olacaktır.

Geri
Yukarı