TYT soru bankaları nasıl çözülmeli?

Tek yapman gereken süre tutarak çözmek.

Bazı sorular zamanımı alabiliyor ama genellikle soruları 1-2 dakikada çözüyorum.

Hangi ders için soruyorsun? Coğrafya için harita bilgisi, tarih için bilgi/olay yorumlama kilit noktadır. Türkçede dil bilgisi konularını bitirip paragrafa yoğunlaşmak, matematik için de temelde sorun varsa onu halledip problem ağırlıklı gitmek gerekir. Tüm bunları yaparken de süre kontrolü lazı

Hangi ders için soruyorsun? Coğrafya için harita bilgisi, tarih için bilgi/olay yorumlama kilit noktadır. Türkçede dil bilgisi konularını bitirip paragrafa yoğunlaşmak, matematik için de temelde sorun varsa onu halledip problem ağırlıklı gitmek gerekir. Tüm bunları yaparken de süre kontrolü lazım.

Özür dilerim yazmayı unutmuşum matematik için sormuştum.

Kendiniz evde mi yapıyorsunuz yoksa dershanede mi?

Dershanede.

Bazı sorular zamanımı alabiliyor ama genellikle soruları 1-2 dakikada çözüyorum.

Maalesef sınav esnasında bir soruyu 1-2 dakikada çözemiyorsun. TYT 2023 Türkçe sınavında haşladılar maalesef.. Bol bol süren var sınava kadar önce süreyi genişletip her test sırasında bunu 5-10 saniye kadar azalt mutlaka. Onun haricinde TYT için taktik falan yok çözüceksin sadece başka çaren yok.

Maalesef sınav esnasında bir soruyu 1-2 dakikada çözemiyorsun. TYT 2023 Türkçe sınavında haşladılar maalesef. Bol bol süren var sınava kadar önce süreyi genişletip her test sırasında bunu 5-10 saniye kadar azalt mutlaka. Onun haricinde TYT için taktik falan yok çözüceksin sadece başka çaren yok.

Yardımın için teşekkür ederim zamanla oturtmaya çalışıyorum işte henüz konular bitmediği için tam olarak denemelere odaklanmadım odaklanınca süreyi hesaplamaya çalışacağım.

Geri
Yukarı