Üç büyüklerin taraftar profilleri nasıl?

Yemin ederim bu olay yüzünden Galatasaraylılığımdan utandım, sizden ricam lütfen sadece Galatasaray'ın başındaki kişi bunu dedi diye tüm Galatasaraylıların böyle olduğunu sanmayın.

Bir toplulugun tum uyelerini ayni kefeye koymak veya hepsini tek bir sey uzerinden yargilamak mumkun degil zaten. Illa ki boyle olmayan Galatasarayli'da var elbette.

Evet, bunu fark ettim. Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftarları çoğunlukla solcu ve muhalif iken; Galatasaray ve Trabzonspor taraftarları çoğunlukla mevcut hükümetin destekçisi ve sağcı oluyor.

Zaten ülkede yapılan taraftar anketlerine baktığımız zaman Türkiye seçim anketine benzer.

Evet, gerçekten de öyle. İzmir'de en fazla Fenerbahçe taraftarı var ve seçimlerde muhalefet önde. Kayseri'de açık ara en fazla Galatasaray taraftarı var ve seçimlerde hükümet önde.

Bomboş bir argüman. İzmir'de en çok taraftara sahip takımın Galatasaray olduğu bilinir. Bunu İzmir'de yaşayan insanlara sorup öğrenebilirsiniz. Veya gelirsiniz burada yaşarsınız durumu anlarsınız. Gidin sıradan bir okula her zaman Galatasaray'lı çok daha fazladır. Hükümete destekle taraftarlığın uzaktan yakından alakası bile yok. Dediğim gibi bomboş bir cümle.

Bomboş bir argüman. İzmir'de en çok taraftara sahip takımın Galatasaray olduğu bilinir. Bunu İzmir'de yaşayan insanlara sorup öğrenebilirsiniz. Veya gelirsiniz burada yaşarsınız durumu anlarsınız. Gidin sıradan bir okula her zaman Galatasaray'lı çok daha fazladır. Hükümete destekle taraftarlığın uzaktan yakından alakası bile yok. Dediğim gibi bomboş bir cümle.
Türkiye genelinde en çok taraftara sahip takım Galatasaray ama her yerde en çok Galatasaraylı yok, bomboş bir cümle. Hükümete destekle taraftarlığın alakası var. Fenerbahçe taraftarı olarak, çArşı'yı çok severim. çArşı bir taraftar grubu ve siyasi görüşü var. Solcu ve mevcut hükümete muhalif. ultrAslan ise daha çok; milliyetçi, muhafazakar bir taraftar grubu. Genç Fenerbahçeliler, çArşı kadar muhalif olmasa da muhalif bir taraftar grubu. Bu herkes için geçerli değil, çoğunluk böyle. Mevcut hükümeti destekleyen çArşı grubundan biri de olabilir, aşırı muhalif ultrAslan grubundan biri de olabilir.

Fenerli ağlamazmı, :D
Fenerbahçe'ye, "10 yıldır şampiyon olamıyorsunuz." cümlesinden başka dalga geçecek bir şey söyleyemezsiniz.

Son düzenleme:

Bu argümanı yapılan taraftar anketlerine göre söyleyebiliriz. Bazı anketlerlerde durum böyle. Siyasi konuya gelirsek, Ali koç ile muhalefetin, dursun özbek ile iktidarın bağlaştırıldığını görüyorum ben.

Türkiye genelinde en çok taraftara sahip takım Galatasaray ama her yerde en çok Galatasaray'lı yok, bomboş bir cümle. Hükümete destekle taraftarlığın alakası var. Fenerbahçe taraftarı olarak, çarşı'yı çok severim. Çarşı bir taraftar grubu ve siyasi görüşü var. Solcu ve mevcut hükümete muhalif. Ultraslan ise daha çok; milliyetçi, muhafazakar bir taraftar grubu. Genç fenerbahçeliler, çarşı kadar muhalif olmasa da muhalif bir taraftar grubu. Bu herkes için geçerli değil, çoğunluk böyle. Mevcut hükümeti destekleyen çarşı grubundan biri de olabilir, aşırı muhalif ultraslan grubundan biri de olabilir.

Fenerbahçe'ye, "10 yıldır şampiyon olamıyorsunuz." cümlesinden başka dalga geçecek bir şey söyleyemezsiniz.

Taraftar gruplarıyla milyonlarca taraftarın ne alakası var? Onlar sadece taraftar grubu ve sayıları çok az. Bu kadar gerçeklerden uzak yorum nasıl yapabiliyorsunuz?
Siyasi görüş ile takım taraftarlığı arasında uzaktan yakından hiçbir bağ yoktur.

Bu argümanı yapılan taraftar anketlerine göre söyleyebiliriz. Bazı anketlerlerde durum böyle. Siyasi konuya gelirsek, Ali koç ile muhalefetin, dursun özbek ile iktidarın bağlaştırıldığını görüyorum ben.

Ankete baktım dostum. İzmir'de fb 0.8 önde gözüküyor GS'den. Anket firmalarına kalsak kk açık ara Cumhurbaşkanı seçilecekti. Anketdeki 0.8 farka bakıp İzmir de fbli daha çok demek tamamen yanlış olur.

Geri
Yukarı