Üç büyüklerin taraftar profilleri nasıl?

Taraftar gruplarıyla milyonlarca taraftarın ne alakası var? Onlar sadece taraftar grubu ve sayıları çok az. Bu kadar gerçeklerden uzak yorum nasıl yapabiliyorsunuz?
Siyasi görüş ile takım taraftarlığı arasında uzaktan yakından hiçbir bağ yoktur.

Ankete baktım dostum. İzmir'de fb 0.8 önde gözüküyor GS'den. Anket firmalarına kalsak kk açık ara Cumhurbaşkanı seçilecekti. Anketdeki 0.8 farka bakıp İzmir de fbli daha çok demek tamamen yanlış olur.

Socios.com anketi biraz da sallamasyon gibi.

Taraftar gruplarıyla milyonlarca taraftarın ne alakası var? Onlar sadece taraftar grubu ve sayıları çok az. Bu kadar gerçeklerden uzak yorum nasıl yapabiliyorsunuz?
Siyasi görüş ile takım taraftarlığı arasında uzaktan yakından hiçbir bağ yoktur.
Evet, haklısınız. Taraftar gruplarıyla, milyonlarca taraftarın alakası yok. Ben taraftar gruplarının siyasi görüşlerinin ne olduğunu söyledim. Haklısınız, kusura bakmayın 🙏🏻.

Bir Galatasaraylı olarak genel gözlemim şu şekilde:

Başarısızlığa asla tahammül yok, kulüp efsanesi Fatih TERİM bile yuhlandı bu tribünlerde. Veya 2021-22 sezonunda takım ligi 13. bitirdiğinde yönetim o sene ibra edilmedi ve takım olağanüstü seçime gitti. Ertesi sene şampiyon olduk. Kötü gün taraftarı diyemeyiz çünkü takım 13. olduğu sezon tribün doluluk oranı ortalama %30-50'lere düşmüştü ki bu çok normal bence. İyi gün taraftarı da diyemezsin çünkü 8 puan geriden gelerek şampiyon olduğumuz sezonda destek hiçbir zaman eksik olmadı. Ama şampiyonluğa inancın yüksek olduğu zamanlarda inanılmaz artıyor, o deplasman tribünlerini iliklerinize kadar hissediyorsunuz. Kareografi işinde muazzam bir tribünü var.

Fenerbahçeliler hakkında bir yorum yapamam am bir fikrim yok.

Beşiktaşlılar biraz daha kulüplerine sadık, bağlı taraftar grupları. İyi günde de kötü günde de yanındalar kulüplerinin. Bu sezon hariç desteğin çok azaldığını göremedim.

Üç büyüklerin (Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş) taraftar profilleri nasıldır? Yani, bu takımların taraftarlarının belli başlı özellikleri nelerdir? Fenerbahçe taraftarı olmama rağmen insanlar beni genelde Galatasaray'lı ya da Beşiktaşlı sanıyor. Sen de fenerli vibe alamadım diyorlar. Çoğu zaman, Galatasaray'lı veya Beşiktaşlı sandıkları için üç büyüklerin taraftar profillerini merak ettim.

Genel olarak şu taraftar, bu taraftar olarak ayırmak saçma olur hatalar kişinin kendisini bağlar ve topluluğu temsil edemez. Örneğin bir dini, ırkı, dili, ülkeyi ve takımı temsil edemez kendim koyu galatasaraylıyım ancak çevremde sırf ezeli rekabet adı saçma sapan konuşan fenerli de gördüm, kabullenen fenerli de gördüm. Dediğim gibi belli başlı özellikleri elbette var olabilir buna sadece aklıma Fenerbahçe taraftarı geldi kaç yıl boyunca şampiyon olamadılar yine şampiyon olacakları ümidiyle yine destekliyorlar, takıma sövmüyorlar en azından hırs var.

Yeni konular

Geri
Yukarı