Üniversite için tablete gerek var mı?

Benim bölümüm için bana laptop yetiyor. Hatta son senem ilk defa laptop kullanıyorum. :D ondan önce masaüstü bilgisayarımı kullanıyordum. Yazılım mühendisliği okuyorum. Ama ben çok not alan biri değilim.

Mesela dersleri IDE falan kullanarak işlemiyor musunuz? Bilgisayarsız nasıl dersi takip ediyorsun ki?

Hocam madem öyleyse 2. el iPad kovalayabilirsin çok performanslı oluyorlar almanı öneririm o halde

Mesela dersleri IDE falan kullanarak işlemiyor musunuz? Bilgisayarsız nasıl dersi takip ediyorsun ki?
Dersler çoğunlukla teori. Kod yazıldığında da kodu okumayı öğreniyoruz. IDE kullanılmıyor. Örneğin bilgisayar grafikleri dersinde, algoritmaların nasıl kullanıldıklarını öğrenirken koddan önce algoritmayı elle kullanıyoruz. Hesaplamaları elle yapıyoruz. Yada OOP dersinde, tahtaya kod yazıyordu hocamız, outputu tahmin etmemizi istiyordu. Fonksiyonların nasıl kullanıldıklarını falan konuşuyoruz. Hiç bir zaman bilgisayar kullanmamıza gerek kalmıyor. Arada bir de örnekleri kendi bilgisayarından projeksiyon ile yansıtıyor.

Ek olarak neden bilgisayarsız takip edemeyeyim ki? Yazılanı anladığım müddetçe, neden yazılanı bir daha copycat gibi bilgisayarımda aynı anda yapmaya çalışayım. Tahtada yapılıyor zaten?

Geri
Yukarı