Üniversitede devamsızlıktan kalınırsa tüm dersler tekrar mı verilmesi gerekir?

epheny

Picopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, ben üniversite 1. sınıf öğrencisiyim. İlk dönemi alttan ders bırakmadan geçtim ama 2. dönem devamsızlık ve vizelerden kaldım, daha doğrusu gitmedim. Şimdi ben kaldım mı, yoksa seneye bütün dersleri tekrar mı vereceğim?

Ünv de derslere göre devamsızlık olur. Sen bütün derslerin devamsızlığını yediysen hepsini yeniden seneye alırsın.

Finallere gireceksin. Finallerden ortalamanın üstü alırsan geçersin. Hangi dersten kalırsan o dersi tekrar alırsın sınıfta kalma gibi bir olay yok. Devamsızlıktan kaldıysan geçmiş olsun finale giremezsin ve seneye o derslere tekrar gitmek zorundasın, yoklamada varsın yani. Yalnızca sınavlardan kalsan iyiydi çoğu hoca almaz bu şekilde kalanlardan. Sınavdan sınava giderdin.

Okuduğunuz üniversiteye göre değişir ama devamsızlıktan kaldığınız dersleri tekrar alırken devam etmek zorundasınız, devam edip kalsaydınız devam etmeden sadece sınavlarına girebiliyorsunuz. Bir de bazı bölümlerde alttan ders bırakılmıyor zorunlu dersler var onu geçemezseniz o döneme gelene kadar beklemek zorunda kalıyorsunuz.

oh rahatladım gerçekten, bu dönem biraz ruhsal olarak çöküşteydim oyüzden salmıştım.
Bu derslerin hepsini aynı anda alamazsın çakışanlar olur, alttan vermen gerekenler olur her türlü okulu uzattın yani. En mantıklı yapabileceğin yaz okulunda o dersleri alıp geçmek. Yani rahatlaman için biraz geç kaldın kardeşim geçmiş olsun kendine çok yüklenme.

Finallere gireceksin. Finallerden ortalamanın üstü alırsan geçersin. Hangi dersten kalırsan o dersi tekrar alırsın sınıfta kalma gibi bir olay yok. Devamsızlıktan kaldıysan geçmiş olsun finale giremezsin ve seneye o derslere tekrar gitmek zorundasın, yoklamada varsın yani. Yalnızca sınavlardan kalsan iyiydi çoğu hoca almaz bu şekilde kalanlardan. Sınavdan sınava giderdin.

Devamsız olanları finale almıyolar.

Nasıl rahatladın kalmışsın tüm derslerden eğer devamsızlık sınırını aştıysan. Bu dönemi okumamış gibi oluyorsun yani, sil baştan okuyacaksın.
dediğim gibi ilk dönem bütün dersleri geçtim zaten 2. dönemde 7 dersim vardı onları alacağım seneye tekrar anladığım kadarıyla ve sınavlarım genelde proje usulü olduğu için kolay oluyor sıkıntı çekiceğimi sanmıyorum.

bazı derslerimde yoklama alınmıyor onları geçmeye çalışacağım

Screenshot_3.png

Geri
Yukarı