Ürün değişimi için nasıl bir yol izlenmeli?

Ürün gelir ama vermezlerse 2 mesaj üstte anlattığım gibi gidip sonuna kadar hakkınızı arayın hocam.

Eğer ürün gelmişse yapacak bir şey zaten yok, yapılan işlemi sorup ağızlarını arayabilirsiniz.

Perşembe günü ürün gelmezse akşamına hemen bir mail atın. Mail de "yasal sürenin dolduğunu iade-değişim talep ettiğinizi, ürünü artık teslim almayacağınızı" belirten detaylı bir mail atın. (Ek olarak Garanti mevzuatından ilgili maddeyi ekleyebilirsiniz)

Şuan için beklemek zorundayız hocam.
Hocam yardımcı olup ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Bilmediğim için soruyorum. Perşembe günü süreleri doluyor ama dün kargo departmanına gönderildi dediler. Tamir süreleri departmana gönderildiğinde mi durduruldu yoksa kargoya verdikleri anda mı durdurulur ya da vatana ulaştığı gün mü süre durdurulur

Hocam yardımcı olup ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Bilmediğim için soruyorum. Perşembe günü süreleri doluyor ama dün kargo departmanına gönderildi dediler. Tamir süreleri departmana gönderildiğinde mi durduruldu yoksa kargoya verdikleri anda mı durdurulur ya da vatana ulaştığı gün mü süre durdurulur

Sizin teslim edişinize göre değişiyor.

Eğer siz satıcıya teslim ettiyseniz, ürünün satıcıya gelip tarafınız bilgilendirilince süre biter.

Kargoya vererek yollarsanız, süre kargoya verildiği gün başlar aynı şekilde karşı tarafta kargoya teslim edince süre biter.

Zamanında araştırmıştım kanunen net bir açıklama görmedim ama yorumlayanlar bu şekilde yorumlanmıştı hocam.

Sizin teslim edişinize göre değişiyor.

Eğer siz satıcıya teslim ettiyseniz, ürünün satıcıya gelip tarafınız bilgilendirilince süre biter.

Kargoya vererek yollarsanız, süre kargoya verildiği gün başlar aynı şekilde karşı tarafta kargoya teslim edince süre biter.

Zamanında araştırmıştım kanunen net bir açıklama görmedim ama yorumlayanlar bu şekilde yorumlanmıştı hocam.
Hocam şu anda güncellemişler kargoya verildi olarak görünüyor. Ben de teknik servise mail attım. Yurtdışından parça beklenirken nasıl 5 saatte yapılıp kargo departmanına verildi, yapılan işlemler nedir diye yazdım. Eğer problem çözülmemişse hp ve tüketici hakem heyeti ile iletişime geçeceğim dedim. Tüketici hakem heyetine veya HP ye bu konuyu taşısam çözüm bulabilir miyim? Ve laptopu gidip vatandan teslim alırken tamir edilmediğini kanıtlamak için bir belge var mıdır doldurup daha sonra ürünün tamir edilmediğini kanıtlamak için

Hocam şu anda güncellemişler kargoya verildi olarak görünüyor. Ben de teknik servise mail attım. Yurt dışından parça beklenirken nasıl 5 saatte yapılıp kargo departmanına verildi, yapılan işlemler nedir diye yazdım. Eğer problem çözülmemişse HP ve tüketici hakem heyeti ile iletişime geçeceğim dedim. Tüketici hakem heyetine veya HP'ye bu konuyu taşısam çözüm bulabilir miyim? Ve laptopu gidip vatandan teslim alırken tamir edilmediğini kanıtlamak için bir belge var mıdır doldurup daha sonra ürünün tamir edilmediğini kanıtlamak için

Sorun kolayca anlaşılabilirse önlerinde açıp test edebilirsiniz hocam. Duruma göre yazılı belge talep edip iade değişim isteyin, belki yardımcı olurlar.

Sorun kolayca anlaşılabilirse önlerinde açıp test edebilirsiniz hocam. Duruma göre yazılı belge talep edip iade değişim isteyin, belki yardımcı olurlar.
Tamamdır teşekkür ederim, gelişme olduğunda yazarım buraya

Hocam Vatan Bilgisayar'ın servise ürün yollaması sıkıntı. 4 ay serviste duran ürün gördüm, hiçbir şekilde ne ürünü veriyorlardı ne de değişim yapıyorlardı.

Siz ürünü almaya gittiğinizde olurda size "ürününüz gelmişti ama biz kontrol ettik sorun çözülmemiş geri servise yolladık, süreniz sıfırdan başladı" tarzında açıklama yaparlarsa hemen anlatılanı kanıtlayacak yazılı belge isteyin. Teknik servis harici ürünü açma yetkisi kimsede yoktur.

Bunu belirtiyorum çünkü Vatan Bilgisayar'ın bu tarz açıklamasını forumda gördük.
Hocam vatan internet üzerinden sorgulama yaptığımda servis dönüşü testte yazıyor. Siz yetkili servisten başka kimse ürünü açamaz demiştiniz. Anlamadım ne olacak şimdi ne yapmam gerek.

Son düzenleme:
Kesinlikle açamazlar hocam. Büyük ihtimal dediğim olay yaşanıp tekrar kargoya verecekler. Sizde tüketici hakem heyetine başvurup değişim talep edeceksiniz. Sıfır müşteri memnuniyeti...

Bu yüzden her fırsatta elinizi güçlendirin hocam, elinizi güçlendirmek için de en iyi yol mail atmak. Mesela şu an mail atıp "servis dönüşü testtenin" ne demek olduğunu sorun. Yetkili servis harici kimsenin işlem yetkisi olmadığını, aksi taktirde yasal hakkınızı kullanacağınızı belirtin.

Maili cevaplamaları önemli değil amaç elinizde kanıt olsun.

İnşallah sorun çözülmüştür ve bunların hiçbirine gerek kalmaz hocam ama yine de tedbir olsun.

Belirttiğiniz yerin hesap bilgileriniz görünecek şekilde Screenshot veya ekran kaydınıda alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı