Üşengeçlikten nasıl kurtulunur?

Everythink

Hectopat
Yarıyıl tatilinde çalışırım harçlığımı çıkarırım diye 1 ay önceden plan yaptım. Şimdi tatil geldi Üşengeçliğimden kendi kendime ne çalışacağım diyorum. Her konuda böyleyim bu üşengeçliği nasıl atarım üzerimden?

Cok denedim yapamıyorum bende bir yandan da 300 lira alacağım günde ama o kadar üşengecim ki bunu bile düşünmüyorum herhalde baba parasının kesilme zamanı gelmiş biraz burnum surtsun ki çalışayım.

Hocam çalışarak kendinize hedefler koyun 1 yıl önce Samsung Galaxy J8 kullanıyordum çalışmaya başladım kendime NASA PC+ iPhone 12 mini aldım kendinize hedef koyun o hedefe ulaşın belki daha sonra daha da hırslanıp yarım gün çalışabilirsiniz okula gidiyorsanız ben öyle yapıyorum.

Hocam çalışarak kendinize hedefler koyun 1 yıl önce Samsung Galaxy J8 kullanıyordum çalışmaya başladım kendime NASA PC+ iPhone 12 mini aldım kendinize hedef koyun o hedefe ulaşın belki daha sonra daha da hırslanıp yarım gün çalışabilirsiniz okula gidiyorsanız ben öyle yapıyorum.

Sorun orada bir şeye ihtiyacım yok Her şeyim var çok şükür belki de o yüzdendir.

Rahat yaşamaktan kaynaklı bu üşengeçlik. Hepimizde az çok vardır. Çok varsa fazla rahat yaşıyorsun demektir, ona da çözüm kendini sorumluluk duygusuna alıştırmaktan geçer diye düşünüyorum naçizane.

Uzun lafın kısası öz disiplin. Üşengeçlikten kurtulmak diye bir şey yok. Sadece kendini o kadar çok sevmelisin ve kendine saygı duymalısın ki kendin için iyi olanı yapmak istemediğinde bile o şey üzerinde çalışmalısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı