Ugreen M.2 NVMe to PCI-e 3.0 x4 nasıl kullanılır?

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5500 - XFX SWFT210 RX6600 8GB - 2x8 GB RAM - ASUS PRIME B450M-K II - ASUS VG259QM 1MS 280HZ FHD-
Meslek
Öğrenci
Bilgisayarımda halihazırda M.2 slotunda takılı bir SSD bulunuyor ve bende 1 tane M.2 SSD daha var. Ve bunu kullanmak içinde resimdeki gibi bir dönüştürücü aldırdı Technopat'tan bir arkadaş bana. Ama bunu nereye takacağımı bulamadım.
Yardımcı olur musunuz?

image.jpg

1680903400468.png

Aynı ekran kartı montajlarmış gibi işaretlediğim yere takabilirsiniz.

Ama sizin model farklı. O nedenle bir alttaki tam boydaki alana da takabilirsiniz diye biliyorum.

Anakart modelin nedir? Genelde her anakartta olduğu için PCI-e X1 öneriliyor, siz X3 almışsınız.

O slot X1 slotu, X3 için X3'lük veya X4'lük yani ekran kartı slotu gerekiyor.
Fark ettim ve düzelttim yaptım hocam. Sağ olun bilgilendirme için. Saat geç olunca mesaiden dolayı beyinde vitamin kalmıyor :D

Takamazsınız.

Anakartınızda 2 adet X1 ve 1 adet X16 slotu var. X16 slotunda da RX 6600 takılı.

X1 slotuna girecek bir dönüştürücü almanız gerekli.
Ben de imzada fark ettim şimdi ana kart modelini.

Arkadaşların dediği gibi onu iade edip ana kartınıza uyumlu bir model almalısınız.

Takamazsınız.

Anakartınızda 2 adet X1 ve 1 adet X16 slotu var. X16 slotunda da RX 6600 takılı.

X1 slotuna girecek bir dönüştürücü almanız gerekli.
X1 slotu için uygun olan bir ürün önerir misin hocam yine yanlış almayayım ben çok bilmiyorum. Burdan bir arkadaş uyar dediği için aldım

Geri
Yukarı