Ugreen M.2 NVMe to PCI-e 3.0 x4 nasıl kullanılır?

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5500 - XFX SWFT210 RX6600 8GB - 2x8 GB RAM - ASUS PRIME B450M-K II - ASUS VG259QM 1MS 280HZ FHD-
Meslek
Öğrenci
Bilgisayarımda halihazırda M.2 slotunda takılı bir SSD bulunuyor ve bende 1 tane M.2 SSD daha var. Ve bunu kullanmak içinde resimdeki gibi bir dönüştürücü aldırdı Technopat'tan bir arkadaş bana. Ama bunu nereye takacağımı bulamadım.
Yardımcı olur musunuz?

image.jpg

Bu arada hem benim attığım hem de bu modelde yani tüm x1lerde yüksek hız alamıyorsunuz. Her türlü satadan yüksek oluyor ama büyük bir beklenti içinde olmayın.

Dikine olması zorunlu mu? Bİraz korkutucu geliyor da :D Ben kırardım kesin bir temizlik esnasında. Bir de kasa arkasına vidalanan olsa çok iyi olurdu. Benim de ilerleyen zamanlarda ihtiyacım olabilir çünkü.

Diğer türlü ekran kartı fanı çok kapanıyor. Sıcaklıkları etkilemez bu şekilde.

Bilgisayarımda halihazırda M.2 slotunda takılı bir SSD bulunuyor ve bende 1 tane M.2 SSD daha var. Ve bunu kullanmak içinde resimdeki gibi bir dönüştürücü aldırdı Technopat'tan bir arkadaş bana. Ama bunu nereye takacağımı bulamadım.
Yardımcı olur musunuz?

Bu dönüştürücüleri ben sunucularda X8 ve X16 yuvalarda kullanıyorum sizde bu girişten sadece 1 adet var onu da ekran kartı için kullanıyorsunuz yani kullanamazsınız.

Peki bende bu ssd var X1 slotu ile hızımdan ne kadar feragat ederim?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    66,9 KB · Görüntüleme: 31
Peki bende bu SSD var X1 slotu ile hızımdan ne kadar feragat ederim?

Dönüştürücüye bağlı, alfais olanı forumdaki birine ve kuzenime aldırdım. Kuzenim 900mb/s hız alırken diğer aldırdığım arkadaşın test sonuçları görseldeki gibi gayet başarılı.

Dosya Ekleri

• eqweqwe-1.png
    eqweqwe-1.png
    17,3 KB · Görüntüleme: 28

Yeni konular

Geri
Yukarı