Ukrayna'ya gidip konsol alıp gelmek

Gümrükte yutturamazsınız.
Orada kullanıyordum şimdi ülkemde kullanacağım veya yeğenlerime getirdim yalanı sökmez.
O gün girip çıkış yapacaksınız ve bu pasaportta belli olacak.
Hiçbir sorun olmaz. Yanında getirdiğin ürüne gümrükte hiçbir şey diyemezler. Bir adet olmak şartıyla.
İlk günler Covid'den dolayı mağaza satışı olmayacak sanırım. Mağaza satışları başladığında gidip alınabilir.

Selam arkadaşlar, yapacağımdan değil ama merak ettim Ukrayna'da PS5 Digital Edition 13500 Ukrayna para birimine satılıyor, 3800 TL civarı yapıyor, üstüne bir de uçak fiyatı eklersek ki gidiş dönüş aynı güne 650 TL fiyata buldum, 4500-4600 TL yapıyor. Hemen hemen gidip alıp gelmek sizce mantıklı mı? Herhangi bir vergi ödemiyoruz sonuçta. Bana çok mantıklı geldi ama sizin de fikirlerinizi merak ettim :D İyi günler.
Gitmişken tadını çıkar, tatil yapmadan dönme

Ukrayna'ya gitseniz, tüm masraflarla birlikte kaç liraya denk geliyor?
Hocam şöyle tüm masraflarını bilmiyorum ama kaba taslak hesapla:
konsol 13500 ukrayna para birimine denk (dijital versiyonu) 3677TL yapıyor güncel kurla

Uçak parası 700tl tutuyor normalde ocak ayı için 250tl fiyata bile bulunabiliyor tek yön olarak pegasus ama havalimanı falan 700sayalım gidiş dönüş toplam.

Bunun dışında orada kalmazsak eğer günübirlik gittiysek yani otel parası yok 200tl orada harcadığımızı varsayarsak

Toplam "4577"TL tutuyor, bence gayet karlı gün boyu da gezebilme seçeneğiniz var tabii ne kadar gezersiniz orasını bilemem ama:)
Gitmişken tadını çıkar, tatil yapmadan dönme.

Hocam kievde ortalama bir otel 200TL günlük😃 TR piyasasında digital Edition'un 7000TL civarı çıkacağını varsayarsak 7000-4577=2423TL yapıyor bu parayla ortalama 1hafta geçinilir diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı