JavaScript Uncaught TypeError: Cannot read properties of null (reading 'style') hatası

Daha fazla  
Merhabalar, bir div oluşturdum ve bu dive basıldığında ise o divin height özelliğinin 500px olması yönünde bir fonksiyon yazdım.

Tüm ID tanımlamalarını doğru yapmama rağmen o dive bastığım da bu hatayı veriyor;

Uncaught TypeError: Cannot read properties of null (reading 'style')

Bu HTML kodum:

1712400196916.png

Bu element tanımlamalarım:

1712400323936.png

Bu da fonksiyonum:

1712400339304.png

Eger ki degiskenleri tanimladiginiz kisim HTML kodunuz yaratilmadan once calisiyorsa bu hatayi almaniz biraz olasi, buna dikkat edin.
Hocam HTML kodum yaratılmadan önce çalışmasa nasıl basabilirim ki üzerine? Bastığım şeyin üzerine...

Bir dakika, evet hocam doğru bir kod dizinini değiştirip deneyeceğim.

Edit:
Onları oluşturup denedim yine bir işe yaramadı. Fonksiyona bastığım anda tanımlasam bile olmuyor.

Elementleri doğru şekilde seçtiğinizden emin olun. Örneğin, paylaştığınız ilk ekran görüntüsünde id="toDoQuestion ${i}" şeklinde dinamik olarak id atanmış, fakat ikinci ekran görüntüsünde const toDoQuestionDiv = document.getElementById("toDoQuestion") şeklinde bir tanımlama yapmışsınız. Bu doğru bir kullanım değil.

Elementleri doğru şekilde seçtiğinizden emin olun. Örneğin, paylaştığınız ilk ekran görüntüsünde id="toDoQuestion ${i}" şeklinde dinamik olarak id atanmış, fakat ikinci ekran görüntüsünde const toDoQuestionDiv = document.getElementById("toDoQuestion") şeklinde bir tanımlama yapmışsınız. Bu doğru bir kullanım değil.
Hocam aslında doğru fakat aşağıya doğru 75-100 tane toDoQuestion İD li element oluşturduğu için sıkıntı çıkarıyor.
İD tek ve özel olması lazım ben de sorunu i id sini vererek çözdüm bir şekil gerek kalmadı.

todoQuestiondiv null çünkü. Idsine ekstra bir şey ekliyorsunuz. Yapmaya çalıştığınız şey yukarıdaki stringi htmle ekleyip bunlar üzerinde fonksiyonu çalıştırmak mı?

Hocam aslında doğru fakat aşağıya doğru 75-100 tane toDoQuestion İD li element oluşturduğu için sıkıntı çıkarıyor.
İD tek ve özel olması lazım ben de sorunu i id sini vererek çözdüm bir şekil gerek kalmadı.
Son cümlede söylüyorum hocam işte.

${i} id sini birden fazla verdiğim için oluyor. Tek bir tane özeldir İD.

Bir de bu hatanın çözümü koddan koda değişir. Bazısının elementi yanlıştır bazısının İD si 2 tanedir bazısı tanımlamamıştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı