Çözüldü Update-GRUB sonrası ''syntax error'' hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Reend

Hectopat
Yer
Diyarbakır
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4GB RAM DDR3
Intel I3-4010 CPU 1.7Ghz
Intel HD Graphics 4400
128GB SSD
Bugün GRUB ekranına Windows'u getirmeye çalışırken sanırım yalnışıkla bir ayarı yanlış yaptım. Bundan sonra sudo Update-GRUB komudunu çalışıtırdığımda alttaki hatayla karşılaşıyorum.

1714059884588.png

Çözüm
Bugün GRUB ekranına Windows'u getirmeye çalışırken sanırım yalnışıkla bir ayarı yanlış yaptım. Bundan sonra sudo Update-GRUB komudunu çalışıtırdığımda alttaki hatayla karşılaşıyorum.

Eki Görüntüle 2178441

Bu, genellikle bir tırnak işareti (” veya ') ya da eşitlik işareti (=) eksik olduğunda meydana gelir.

Grub_cmdlıne_lınux_default="quiet splash"
Sudo Update-GRUB

Eğer tırnak işaretlerini doğru bir şekilde kapatmazsanız, “unterminated quoted string” hatası alırsınız.

Eki Görüntüle 2178441

Bu, genellikle bir tırnak işareti (” veya ') ya da eşitlik işareti (=) eksik olduğunda meydana gelir.

Sudo Update-GRUB

Eğer tırnak işaretlerini doğru bir şekilde kapatmazsanız, “unterminated quoted string” hatası alırsınız.

Son düzenleme:
Çözüm

Sudo Update-GRUB

Eğer tırnak işaretlerini doğru bir şekilde kapatmazsanız, “unterminated quoted string” hatası alırsınız. Hatanın nerede olduğunu bulduktan sonra, düzeltmeyi yaptıktan sonra GRUB'u tekrar güncelleyebilirsiniz.
Peki hata mkconfig dosyasında mı yoksa /default/grub dosyasında mı?

Geri
Yukarı