USB'yi PC'ye takınca kullanıcı seçme menüsünü açtırmak mümkün mü?

Fatih Bayraktar

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sorum yukarıdaki gibi. Elimde bir USB bellek var bunu PC'ye takınca kullanıcısı sekmesini açmasını istiyorum ya da hani CTRL alt del yapıyoruz ya onu yaptırmak istiyorum. Bunu yapmak mümkün mü?

Ghslıgshgı CTRL alt del yapınca başka kullanıcı seçip açıyorum ben bulmuştum ama klavye taşımam gerekiyor ben bunu biraz prtiğe dökmek istedim.

Farkindayim 😉. Tek kirmaya calisan sen degilsin. Bende uç noktalarda şeyler deniyordum. Neyse nasıl yapacağini anlatayim.

Autorun creator kurulu olmasi lazim hedef PC'de. Autorun creator ile py ile yaptigin crtl alt del EXE'sini autorunliyorsun USB'ne sonra da hedef PC'ye takiyorsun. Ama iki PC dede autorun creator olmali🙂

Bende bunun için digispark almiştim ama ürün bozuk cikmisti.

Farkindayim 😉. Tek kirmaya calisan sen degilsin. Bende uç noktalarda şeyler deniyordum. Neyse nasıl yapacağini anlatayim.

Autorun creator kurulu olmasi lazim hedef PC'de. Autorun creator ile py ile yaptigin crtl alt del EXE'sini autorunliyorsun USB'ne sonra da hedef PC'ye takiyorsun. Ama iki PC dede autorun creator olmali🙂

Bende bunun için digispark almiştim ama ürün bozuk cikmisti.

Bu dediğini yapınca hedef PC'ye yani akıllı tahtaya kendi USB mi yani o EXE kurulu olan USB'yi takınca direkt CTRL alt del menüsü gelecek doğru mu?

Bu dediğini yapınca hedef PC'ye yani akıllı tahtaya kendi USB mi yani o EXE kurulu olan USB'yi takınca direkt CTRL alt del menüsü gelecek doğru mu?

Evet, istersen Auto run creator kullanimi hakkinda tutorial izleyerek yapabilirsin. Ama program şart.

Bende crtl alt delete yonteminj yarin deneyim bakayim🙂

Kanka ins. Ta gelsene oradan detaylı konuşak fatihbayraktar91.

Kanka Instagram kullanmiyorum. Ama yacaklarini anlatayim. Py ile.

Kod:
import time.
import os

while True:
 os.system("vncdotool key ctrl-alt-del")

# Bir saniye bekle.
 time.sleep(1)

Kodunu PyInstaller ile uygulamay donustur. Sonra onu USB Autorun Creator ile kendi otomatik başlatılabilir USB belleğinizi oluşturun! yap. Hedef PC yede autorun creator indir. Ve USB'yi tak.

Son düzenleme:
Kanka Instagram kullanmiyorum. Ama yacaklarini anlatayim. Py ile.

Kod:
import time.
import keyboard.

while True:
 # Ctrl + Alt + Del tuşlarına basmak için `keyboard` kütüphanesini kullanın.
 keyboard.press_and_release('ctrl+alt+del')

# Bir saniye bekle.
 time.sleep(1)

Kodunu PyInstaller ile uygulamay donustur. Sonra onu USB Autorun Creator ile kendi otomatik başlatılabilir USB belleğinizi oluşturun! yap. Hedef PC yede autorun creator indir. Ve USB'yi tak.

Kanka aklımda şöyle bir soru var şimdi ben bunu şifreli kullanıcıya yüklemem gerekiyor mu çünkü o kullanıcıda iken bu işlemi gerçekleştireceğim bunun içinde uygun zaman kollamam lazım yoksa başka bir kullanıcıya da yüklesem yani benim CTRL alt del ile geçtiğim kullanıcı buna yüklesemde aynı işlevi görebilir mi?

Kanka aklımda şöyle bir soru var şimdi ben bunu şifreli kullanıcıya yüklemem gerekiyor mu çünkü o kullanıcıda iken bu işlemi gerçekleştireceğim bunun içinde uygun zaman kollamam lazım yoksa başka bir kullanıcıya da yüklesem yani benim CTRL alt del ile geçtiğim kullanıcı buna yüklesemde aynı işlevi görebilir mi?

PC acildiginda hangi kullanicida aciliyorsa o kullaniciya yuklemelisin.

Geri
Yukarı