USB Autorun Creator ile kendi otomatik başlatılabilir USB belleğinizi oluşturun!

Evet, bugünkü konumda kendi otomatik başlatılabilir USB belleğinizi nasıl oluşturacağınızı anlatacağım. Peki otomatik başlatma neden kullanılır:
Bir dosyayı otomatik başlatılmasını yani USB belleği taktıktan sonra bir dosyanın açılması için kullanılır mesela bir örnek vermek gerekirse.
Ben okul için sunu hazırladım ve sunuyu açmakla uğraşmak yerine USB belleğim takıldığı anda çalışmasını istiyorum bu gibi durumlarda. Otomatik başlatma devreye giriyor. Şimdi nasıl bu tür bir sürücü oluşturacağınıza geçelim:

USB.PNG

Üstteki program sizin uğraşmadan autorun ile çalışan sürücünüzü oluşturacak programın ekran alıntısında nelerin nasıl kullanılacağını yazdım. Siz de buna göre autorun ile çalışan USB belleğiniz oluşturabilirsiniz. Biliyorum, program eski görünüyor ama Windows 8.1 ve Windows 10'da kusursuz çalışıyor.

UYARI: bu tür programlar kötü amaçla kullanılabilir. Dikkatli olmanıza ve sisteminize iyi bir AV kurarak bu tür yönden gelen zararlılara engel olmanızı öneriyorum.
Ama AV'ler şaka virüslerini veya diğer yazılımları engellemeyebilir o yüzden autorun virüslerine karşı koruyan programlar ile bu tür sorunları aşabilirsiniz. Zaten autorun ile çalışan bir zararlı yapmış gibi olduk.

İndirme Bağlantısı:

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı