Uyku saatini azaltabilmek mümkün mü?

Verebileceğim birkaç tüyo var. Uyandığın zaman karanlık bir ortamda veya loş ışık olan bir ortamda çalışma. Mümkünse güneş ışığı alan bir yerde çalışabilirsin. Tabii uyanır uyanmaz yüzünü yıkamayı ihmal etme. Bir de önceki mesajımdaki sorularıma cevap verirsen daha çok yardımci olabilirim.
Bazen yorgun oluyorum.
Uykum olunca bulanık.
Güç bulabiliyorum ama kafam bulanık oluyor.

Spor yapma, iyi beslenme ve ayni saatte ( 22 ideali ) yatip kalkma ile 6 hatta 5 saate cekmek mumkun. Uykun kaliteli olsun, odada hic isik olmayacak. Kapkaranlik olmali ki vucut kendini tamir edebilsin. Ses olmamali, kulaklarin kapagi yok. Butun o bilgiler hala beynine gidiyor. Sabah erken kalk, spor yap. Ideali erken saate spor yapmak. Yiyeceklerde protein, vitamin, karbonhidrat dengesine dikkat et. Paketlenmis sahte yiyeceklerden mumkun olduıgunca uzak dur. Bu sekilde 4-4,5 saate indirp benden daha iyi dinlenen arkadasim var. Ben hala 5-5,5 saat gibi uyuyorum.

Beslenme konusunda ne yapabilirim?
Paketlenmis yiyaceklerden, abur cuburdan, alkolden hele kesinlikle uzak dur. En iyi protein kaynagi yumurta. Alerjin yoksa yumurta ve pilav en iyi protein ve karbonhidrat kaynaklari. Sebze - meyve ve balik mutlaka olmasi gerekenler. Yogurt hele, tam bir mucize. Kirmizi eti de arada tuketebilirsin ama agirlikli olmasina gerek yok. Sucuk, salam, sosis gibi seyler kesinikle et degil, yenmemeli. Vitamin haplari da hic bir ise yaramaz, para tuzagi. Protein tozlari, supplementler vb uzak durulmali.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı