Uzamak İçin Ne Yapmalıyım?

• Konuyu başlatan Bekir Öztürk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 2B
B

Bekir Öztürk

Ziyaretçi
30 Nisan 1999 doğumluyum. Boyum 167, kilom 47. Boyumun uzaması için ne yapmalıyım? Basket yada diğer sporlar olmaz. Süt aklıma geldikçe içiyorum. Çok düzensiz uyurum. Peynir yemem. Yoğurt gördüğümde yerim. Sizce başka ne yapmalıyım?

Yediklerinin vücutta istediğin yerlere gitmesini istiyorsan hareket etmelisin. Sen süt içtiğinde kalsiyumlar kemiklerin ucuna gitmez. Sen zıplarsan gider.

Adam gibi beslenmeye çalış, her şeyden ye. 47 Kg ne öyle. Adam gibi beslenemediğin apaçık ortada. Balık yağı al.

Basketbolu öneririm. Fakat ben 2 veya 3 kez basketbol oynamışımdır. Ben genellikle paten sürüyorum kilometrelerce yol gidiyorum skatepark'ta rampalardan atlıyorum bu sayede hem spor yapıyorum hemde boyum uzuyor. Bu arada boyum 1.85 kilom ise 80. Ama senin için en iyisi basketbol. Bu arada ne bulursan yemelisin yemek seçmemelisin zaten spor yaptıktan sonra her insan acıkır :)

Kilodan şikayetim yok. Hatta kambur şekilde oturduğumda göbeğim katlanıyor. Ben bunun olmaması için kilo vermeyi bile düşünüyorum. Düzenli yürüsem etkisi olur mu? Mesela günde 45-60 dakika.

1996 senesinden beri, 1.70 boy da takılıyorum. İp atladım, basketbol oynadım, futbol oynadım ve yemek yedim. Değişen bir şey yok. Hatta zayıfladım bile. Belki yararı olur diye. Olmadı gitti. (1996 - 60 kilo, 2000-76 kilo, 2010-70 kilo, 2014-67 kilo.)

Ne yemek, ne spor, ne de başka bir şey. Olmayınca olmuyor. Boşa zorlama. Eğer olacaksa olur. :)

En az 1 saat koşmalısınız. Koşarken engeller belirlemelisiniz ve onların üstünden atlamalısınız bu sayede boyunuz uzar.

Usta senin yaş kaç? O da önemli. Bir yerden sonra boyda pek değişiklik olmaz. Sen 96'da 1.70 boydaydım diyorsun. Ben 96'da yoktum. Bu açıdan bak. Daha ergenlikteyim. Genelde 18-20 yaşına kadar uzarsın diyorlar. Benm için 1.78 olsam yeter. Ama pek olmayacak gibi. 9. sınıfta 1.64 boyundaydım. 1 yılda 2 cm falan uzadım. Bu bence çok az.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı