VA panel vs IPS panel monitör

Abdullaahh

Femtopat
Daha fazla  

Merhaba arkadaşlar, monitörden beklentim 2K renkleri capcanlı yansıtmalı, yukarıda belirtmiş olduğum monitör bu konuda verimli olabilir mi? Ya da IPS 2K mı almalı? Bütçe maksimum 12bin.

Capcanlı renkler istiyorsan tabi ki IPS’ten şaşma. Eğer düşünürsen bende Asus VG27AQ 2k 165 hz IPS bir monitör vardı onun yerine LG 240 Hz IPS bir monitör aldım. 2.5 sene garantisi var. Uygun fiyata verebilirim.

Capcanlı renkler istiyorsan tabii ki IPS'ten şaşma. Eğer düşünürsen bende ASUS VG27AQ 2K 165 Hz IPS bir monitör vardı onun yerine LG 240 Hz IPS bir monitör aldım. 2.5 sene garantisi var. Uygun fiyata verebilirim.

Cevabın için teşekkür ediyorum, teklifini red etmek zorundayım, peşin alma gibi bir şansım şu an yok 😔

Ben ikisini de deneyimlemiş biri olarak söylüyorum IPS candır. Birde Fast IPS olursa tadından yenmez.
Hatta şuan kullandığım monitörü de şöyle bırakayım bunu da düşünebilirsin.

IPS. VA'nın sorunları baş ağrıtıyor. Tam oturmadı şu panel bir türlü. Giriş seviyesinden en üst seviyesine fark etmiyor ekranda ansızın hayalet Casper belirebiliyor ek olarak input lag ve normal gecikmesi fast IPS'lere göre daha fazla.

Ben teşekkür ederim. MSI monitörlere yaklaşmanı tavsiye etmiyorum. Bahsettiğin fiyat bandında Dell'in 2K 165Hz monitörleri var, hatta bazıları Fast IPS. Onlara bir şans verebilirsin.

Önerdiğin özelliklerde bulmaya çalışacağım 😊

IPS. VA'nın sorunları baş ağrıtıyor. Tam oturmadı şu panel bir türlü. Giriş seviyesinden en üst seviyesine fark etmiyor ekranda ansızın hayalet Casper belirebiliyor ek olarak input lag ve normal gecikmesi Fast IPS'lere göre daha fazla.

VA benim için bitmiştir.😅 teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı