Valorant için aim antrenmanı önerisi

lofti

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar Valorant'ta bana çok sıkı bir aim geliştirme antrenmanı söyler misiniz?
Şu anda güncel olarak:
Aim Lab 10dk tenz :D
5dk kafa takibi,
5dk sol sağ vuruş,
Yavaş kafa ya vuruş sağ sola gittikçe hızlandır ne sağ ne sola taşır 10 dk,
miagi yap,
Flick antrenmanı 5 dakika,
En soldan en sağ 5 dakika,
6 maç Aim Lab (Guardian'la).
Böyle bir antrenman kullanıyorum. Önerileriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Valorant'ta bana çok sıkı bir aim geliştirme antrenmanı söyler misiniz?
Şu anda güncel olarak:
5dk kafa takibi,
5dk sol sağ vuruş,
miagi yap,
Hocam death match girip sheriff le oynamayı deneyebilirsiniz. Çok sıkı değil ama işe yarayabilir.

Şu anda güncel olarak:
5dk kafa takibi,
5dk sol sağ vuruş,
Miagi yap,

Antrenman öneremem en son 4 yıl önce CS oynarken antrenman yapmıştım. :D fakat önerim oyunu oynarken öldüğünde bahane bulmak yerine neden vuramadım diyerek hatalarını bul örneğin flick atamadım, aimi kafaya getirmeden ateş etmeye başladım, heyecan yaptım vb... Sonra ona yönelik alıştırmalar ekle antrenman planlarına. Bir de hayatımı kurtaran bir antrenman var ki 4 yıl geçmesine rahmen aimim kötü iken bile reflex ile adam vurmamı sağlar. 1. birbirine yakın iki veya üç botun önüne geç ve sırayla üçünü de art arda vurmaya çalış. 2. aimi bota orta mesafe uzaklıkta tutup ani ve hızlı hareket ile aimi botun kafasına getirip ateş edip tekrar aimi eski konumuna getirmek (kısaca flick)

Tatmin etmeyeceğini biliyorum ancak "şunları kesin yap, olmazsa olmaz." denebilecek bir şey aslında yok. Bir rutin oluşturmak ve bu rutinde devam etmek fayda sağlayacaktır. Rutinin de 20 dakikadan daha uzun olması bence zaman kaybı olacaktır. Çünkü önemli olan mekanik olarak sağa sola tıklamak değildir. Önemli olan oyun içerisinde farenizin geziyor olmasıdır. Burada anlatmak istediğim şey şu oyunu oynarken bir noktada sabit durup önümüze çıkan hedefleri vurmuyor oluşumuz. Örneğin heaven altında sabit oynayıp rakibin önümüze çıktığı anlar için bu antrenmanlar önemli evet ancak aktif hareket ettiğimiz durumlar için o kadar verimli değil. Aktif hareket ettiğimiz durumlar için crosshair placement meselesinin gelişmesi gerekir ki bu da oyunu oynayarak olur. Yani antrenmana oyunu oynamaktan daha fazla süre ayırmamanı tavsiye ederim. Tabii ki rutini takip etmek mouse hakimiyeti için önemlidir ancak abartmamak gerekir.

Geri
Yukarı