Valorant Aim Antrenmanı (Radyant'a Doğru)

teferruax

Decapat
Yer
İstanbul, Türkiye
Selam, ben Respectt E-Sport oyuncusu RES Princeps. Valorant'ı kapalı betadan beri oynuyorum, rankım Diamond 3'tü. IGL oyuncusuyum.
Takımımızın oyuncularının rankları Diamond 3 ve Immortal 2 arasında oluyor. Ben de arkadaşım yok diye hesabımı kasamadım ama Immortal
Seviyesinde bir oyuncuyum. Gelelim soruna:
Şu sıralar oyunu nedense oynayamıyorum, antrenman yapmıyorum bayağıdır. Şu aralar strese çok giriyorum. Sonra stresten kurtulmak için, rahatlamak için Valorant'a giriyorum fakat onda da adam vuramıyorum. Laptopla oynuyorum, laptopla oynamama rağmen çok iyi adam öldüren ben, 120 FPS alıp az pingle gayet iyi oynayan ben, şu sıralar dediğim gibi oynayamıyorum. Gold ligine girdim. Sonuncu oluyorum veya 3. oluyorum. Aim tutamıyorum,
Antrenman yapamayıp stresten giriyorum oyuna. Ailevi sorunlar, kız arkadaşımla ilişkim, akademik (okul) hayatım falan çok strese sokuyor.

Sizce bu süreçte ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilmen gereken o güç içinde. O aim yeteneği içinde. Tekrar açığa çıkarman gerekiyor odaklanman ve zihnini rahatlatman gerekiyor oynarken.

Ben kendimden biliyorum bu burnout olayini. Oyundan bu sekilde dustugun zaman eger daha da zorlayip oynamaya devam edersen kazanicam vurucam kendimi kanitlicam mantigiyla, daha da kotu gider her sey. Aimin aslinda ayni buyuk ihtimalle, sen suanda kendini kanitlamaya calistigin icin oyunda daha laabali oynuyorsun, normalde yapmayacagin peekleri alip, atmayacagin pushlari ariyorsun bu yuzden vuramiyorsun. Icinde bir sabirsizlikla oynadigin icin yaraticiligin azaliyor. Bunun gibi durumlarda ya oyuna ara verceksin mesela atiyorum 1 hafta girmiceksin biraz ozleyeceksin. Ya da bu bahsettigim sey uzerine biraz dusunup bunun farkina varmaya calis, bunun dogru oldugunu farkedersen kendine cok yuklendigin icin vuramadigini kaybettigini anlayabilirsen maclari biraz daha sakin ve rahat oynayabilirsen duzeltebilirsin. Ara verdin geri geldin diyelim ayni mentaliteyle devam edersen 1 ay sonra 2 ay sonra ayni problemi yasama ihtimalin cok yuksek.

Ben kendimden biliyorum bu burnout olayini. Oyundan bu sekilde dustugun zaman eger daha da zorlayip oynamaya devam edersen kazanacağım vuracağım kendimi kanitlicam mantigiyla, daha da kotu gider her şey. Aimin aslinda ayni buyuk ihtimalle, sen şu anda kendini kanitlamaya calistigin icin oyunda daha laabali oynuyorsun, normalde yapmayacagin peekleri alip, atmayacagin pushlari ariyorsun bu yuzden vuramiyorsun. Icinde bir sabirsizlikla oynadigin icin yaraticiligin azaliyor. Bunun gibi durumlarda ya oyuna ara verceksin mesela atiyorum 1 hafta girmeyeceksin biraz ozleyeceksin. Ya da bu bahsettigim şey uzerine biraz dusunup bunun farkina varmaya calis, bunun dogru oldugunu farkedersen kendine cok yuklendigin icin vuramadigini kaybettigini anlayabilirsen Mac'lari biraz daha sakin ve rahat oynayabilirsen duzeltebilirsin. Ara verdin geri geldin diyelim ayni mentaliteyle devam edersen 1 ay sonra 2 ay sonra ayni problemi yasama ihtimalin cok yuksek.

Teşekkür ederim abi yardımcı olduğun için. Bir süre ara verip ilk kişisel sorunlarımı düzeltip öyle geri dönmeyi düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı