Çözüldü Valorant ''Microsoft Windows uygulama yanıt vermiyor''

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lamlam

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar.i Sizden bir ricam olacak.

2 gün öncesine kadar Valorant oyununa sıkıntısız girebiliyordum. Dün ise oyunu açmaya çalıştığımda önce bağlantı hatası verdi, ardından oyuna tıkladığımda "Microsoft Windows uygulama yanıt vermiyor" hatasını almaya başladım. Hatayı verdiğinde hiçbir yere tıklanmıyor, kısayollar çalışmıyor ve "Microsoft Windows uygulama yanıt vermiyor" yazısının altında yazan "uygulamayı kapat" ve "iptal" yazan butonlara da basmak hiçbir etki etmiyor. Sadece bilgisayara kasa üzerinden güç tuşuna basınca veya reset atınca kapanıyor. Hata verdiği sırada eğer arka planda YouTube üzerinden bir video veya müzik dinliyorsanız donma olmuyor. Video ve müzik devam ediyor. Ve bu konudan alakasız oyunun bir aralar verdiği başka bir hata yüzünden "services.msc" hizmetler yerinden Valorant'la alakalı "vgc" hizmetini manuel olarak başlatmış ve oyunu açmıştım. Orada başka bir şeyi yanlışlıkla değiştirmiş olma ihtimalim var mı?

*Ekran kartı vs. gibi donanımlarımın hepsi güncel.
*Framework, Visual C++ ve DirectX sürümlerimin hepsi güncel.
*Oyunu silip baştan yükledim olmadı.
*Sadece Valorant'ta bu hatayı alıyorum, başka oyunlarda olmuyor.

Ben kendim erişebildiğim her kaynakta yazan şeyleri denedim ama bir türlü düzeltemedim. Eğer sizin bir fikriniz var ise lütfen yazın. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Çözüm
Aynı hatayı yaşayan bir arkadaşım vardı önceki günlerde.
Galiba PCdeki FACEIT uygulamasından kaynaklanıyormuş onda, eğer FACEIT varsa uygulamayı silmeniz ya da güncel hale getirmeniz belki bir işe yarayabilir.
Onda işe yaramıştı.(Alakası ne bilmiyorum)
Galiba PCdeki FACEIT uygulamasından kaynaklanıyormuş onda, eğer FACEIT varsa uygulamayı silmeniz ya da güncel hale getirmeniz belki bir işe yarayabilir.

Çözüm

Ne alaka bende anlamadım ama bende de çözüldü. Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı