Valorant neden TPM 2.0 ve Secure Boot istiyor?

Worex52

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, Valorant neden Secure Boot ve TPM2.0 istiyor. Benim PC'de Secure Boot pasif yani gri gözüküyor oynayamıyorum.

Windows 11 ise ister. Windows 11 zaten halihazırda istediği için o da istiyor, muhtemelen ban yenildiği zaman TPM falan da banlamak içindir.

Windows 11 ise ister. Windows 11 zaten halihazırda istediği için o da istiyor, muhtemelen ban yenildiği zaman TPM falan da banlamak içind.

İstemesinin sebebi TPM spooflanabilen bir şey değil, yeni TPM chip alıp takması gerekiyor HWID ban yiyen birisinin bundan dolayı istiyorlar.

Peki pasif gözükme, yani gri gözükme durumunu nasıl düzeltebilirim Secure Boot'un?

Peki pasif gözükme, yani gri gözükme durumunu nasıl düzeltebilirim Secure Boot'un?

Ekran görüntüsü?

BIOS'tan açılıyor Secure Boot. Öncelikle anakartınızı yazın. Belki W11 bypass ile kurulup bu hatayı aldınız veya Windows 10 kurmanıza rağmen Secure Boot desteği var ama açılmamış olmasından dolayı olabilir. Gri pasif görüntü BIOS'ta ise zaten destekliyordur, açılmamıştır.

Sistem bilgisine girdim fakat desteklenmiyor yazıyordu.
Ekran görüntüsünü bu Secure Boot'un.
Evet bypass ile kurdum W11i.
Ana kartım HP EliteBook 840 G2.

Dosya Ekleri

• secureeboot pasif gözüküyor..jpg
    secureeboot pasif gözüküyor..jpg
    273,1 KB · Görüntüleme: 6
Sistem bilgisine girdim fakat desteklenmiyor yazıyordu.
Ekran görüntüsünü bu Secure Boot'un.
Evet bypass ile kurdum W11i.
Ana kartım HP EliteBook 840 g2.

W8.1 zamanindan kalma oldugundan Secure Boot ilk o zaman gelmisti diye biliyorum, yani Secure Boot sanirim destekliyor ama TPM 2.0 zannetmiyorum. Hem TPM hem de Secure Boot istiyor Valorant. TPM ve Secure Boot bilgisini bulamadim. BIOS'ta Security kisminda Secure Boot varsa AC, TPM icin yine benzer menulerde olmasi lazim. Yoksa da, desteklemiyordur ya da ismi farklidir ama cihaz zaten eski bu yuzden sanmiyorum destekledigini ve bence Windows 8.1 ya da 10 kurun, eger 8.1'i destrkliyorsa valorsnt.

W8.1 zamanindan kalma oldugundan Secure Boot ilk o zaman gelmisti diye biliyorum, yani Secure Boot sanirim destekliyor ama TPM 2.0 zannetmiyorum. Hem TPM hem de Secure Boot istiyor Valorant. TPM ve Secure Boot bilgisini bulamadim. BIOS'ta Security kisminda Secure Boot varsa AC, TPM icin yine benzer menulerde olmasi lazim. Yoksa da, desteklemiyordur ya da ismi farklidir ama cihaz zaten eski bu yuzden sanmiyorum destekledigini ve bence Windows 8.1 ya da 10 kurun, eger 8.1'i destrkliyorsa valorsnt.

Secure Boot'a tıklanmıyor. Yani açılmıyor.

Geri
Yukarı