Valorant'ta küfür

• Konuyu başlatan 488523
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 54
  • Görüntüleme 7B
@batuzbk avukat değilim fakat araştırma yapmıştım birini şikayet etmek için. :D Sonuç olarak etmedim. Şöyle, sanal ortamda edilen küfürler de TCK 125. madde kapsamında değerlendiriliyor fakat şirketin kişinin bilgilerini paylaşması, sohbet dökümünü paylaşması vesaire gerek. Yani başsavcılığın ya da ilgili merciinin Riot Games Türkiye temsilciliği ile görüşecek kadar ciddiye alması gerek konuyu. Birkaç örnek dava var fakat sonuç doğmuş mu haberdar değilim. Ayrıca, dava edecek kişinin aldığı kayıtları almadan önce kayıt alacağına dair karşıyı bilgilendirmesi gerekiyor gibi bir maddenin varlığı da tartışılmış sıkça, sadece ses kayıtları için geçerli olabilir. Diyeceğim odur ki, kişi cumhuriyet başsavcısı vesaire olmadıkça, peşine düşülecek ya da sonuç doğuracak bir hukuki süreç çok zor.

@witicieen bu durum ayrı o ayrı. Riot Games bunlarla uğraşmaz çünkü her hesap Riot Games'in malı olarak görünüyor, cezalar da Riot Games tarafından veriliyor yani bu hesabın sahibi kim diye bir durum ortada yok o oyun gibi. Steam de aynı şekilde sen kullanıcı/kiracı konumundasın sahiplik hakkın bulunmuyor hepsi maddelerde yazılı. Hakaret olmuş, hesap çalınmış vesaire bu bilgilerin paylaşımını yapmıyorlar o yüzden hesap çalınma durumlarında bile yalnız aracı siteler icra davası açıyor.

Çok merak ediyorum. Madem bu kadar korkuyorsunuz, neden küfür ediyorsunuz. Herkes yaptığı fiilin önce sonucunu düşünüp öyle hareket etse hayat hepimiz için daha kolay olmaz mı?

Haklısın kanka. Bak ben iki sezon oynadım oyunu plat a çıkana kadar 7 kere falan küfürden 3'er günlük ban yedim hesaplıyordum mesela sezon sonuna çok vardır Allah ne verdiyse 3,5 gün ban, ama 1,2 hafta kaldıysa efendi gibi sana küfredenleri mute le reportla geç. Timing önemli.

@Silinen üye forumun yaş ortalamasının 10 ile genel olarak 18 olduğunu düşünürsek yorumlara bakarak hareket etme ve küfür etme asla ne reel de ne sanal da ciddi sonuçları olabilir ha sen bilirsin ama sonradan ah ben ne yaptım olayı olmasın küfür mü ediyor birisi engelle mute at kafan rahat olsun buradaki yorum atanların çoğu avukatlık hakimlik savcılık okullarını 1.lik ile bitirdikleri için sana çok iyi destek oluyorlar. Seni resmen suça teşvik için bir şey olmaz devam et modundalar :D

@Silinen üye forumun yaş ortalamasının 10 ile genel olarak 18 olduğunu düşünürsek yorumlara bakarak hareket etme ve küfür etme asla ne reel de ne sanal da ciddi sonuçları olabilir ha sen bilirsin ama sonradan ah ben ne yaptım olayı olmasın küfür mü ediyor birisi engelle mute at kafan rahat olsun buradaki yorum atanların çoğu avukatlık hakimlik savcılık okullarını 1.lik ile bitirdikleri için sana çok iyi destek oluyorlar. Seni resmen suça teşvik için bir şey olmaz devam et modundalar :D

Daha önce böyle bir dava gördün mü adam korksun diye yanlış bilgi mi verelim? Yok bunlardan bir şey çıkmaz. Sosyal medyada etse olabilirdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı