Vatan Bilgisayar Güvenilir mi?

2 gün kullandım vatandan aldım iade için gittim 2 dk iade gerçekleştirdim. Parça uymadı bir tanesi ellerinde yoktu bende hepsini iade ettim sıkıntı çıkmadı.
2 gün kullanılan ürünü vatan bilgisayar mağazasından alıp vatana iade ettiyseniz tebrik ederim işlemci gibi bir parçadan bahsetmiyoruz sanırım açılabilir tekrar sıfırmış gibi satılacak bir üründen bahsediyorsunuzdur ? sizden sonra alan arkadaş içinde yazık olmuş diyebilirim sıfır diye almıştır her ne ise.

Not : İnternet üzerinden aldığınız ürünlerde 14 gün iade hakkınız var çünkü görerek almış olmuyorsunuz.

Vatan güvenebilceğin mağazadır hatta ürünlere 100-200 lira fazladan etiket koyar ama garantide sıkıntı yapmaz.
Garantide sıkıntıyı yapmayan yer vatan değil ürünün markası ne ise o firmadır. Yoksa vatandan aldığında x firmadan aldığında aynı servise gider. Vatanın tek sorumluluğu ürünü garantiye göndermektir sonuç olarak 100 - 200 tl paran yere düştüğünde almıyorsan 200 tl fazladan verip vatandan ürün alabilirsin. Sizdeki bu mantıkla vatan böyle kazık fiyatları vermeye devam eder.

Öyle bir halt yiyemezler. Bozuk malı mecbur geri alacaklar. Hem de cayma hakkınız var. 15 gün içinde aldığız malı iade edebiliyorsunuz " memnun kalmadım " diyerek [emoji2]

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
İnternet üzerinden alırsan 15 değil 14 gün iade hakkın var. Mağazadan alırsan açılabilir tekrar satışa konulacak ürünse pahalı bir şeyde değilse iade alırlar uğraşmamak ve uğraştırmamak için. İşlemciyi kullanıp bunu beğenmedim diyip iade edemezsin o yüzden sen ürün değiştirdin diye 14 gün içinde keyfi değişim iade var sanma. 2 seneye yakın vatan bilgisayar oemde çalıştım şuanda benzer bir firmada çalışıyorum burada bu konuları benden iyi bilen yoktur herhalde yanlış bilgi vermeyin.

Merhabalar,

Tecrübeniz varsa veya yakın bir arkadaşınız sistem toplama hakkında deneyimliyse birlikte sistem toplamanızı öneririm. Böyle bir şansınız yoksa mağazada güvenlik etiketleri açılmamış (Her ne sebeple olursa olsun, müşteriye ürünü göstermiştik vs.) ürünleri alarak sistem toplama bölümüne birlikte giderek sisteminizi toplayınız.

Genel anlamda değilde istisna şubeler, istisna şubeler değilde kötü niyetli personel bazında düşünmek daha mantıklı olacaktır. Tüm şubelerde aynı problemler olmayabilir veya tüm personeller aynı iyi düşünceye sahip kişiler olmayabilir.

OEM elamanları genelde tabiri caizse işin kurtları olurlar. Diyelim ki sisteme DDR 3 1600 MHz bellek takılması gerekiyor. Personel aynı marka eski kullanılmış bellek taktıktan sonra sıfır ürünü kendine alıp sıfır ürünün kutusunu müşteriye verse müşteri büyük bir ihtimalle olayı fark etmeyecektir. Sistemi mağazada toplattıran bir kişinin mağazadan ayrılıp bellekleri söküp seri numaralarını kontrol etmeyeceğini düşünürsek olay maalesef kapanmış olacaktır. Benzer şekilde örnekler çoğaltılabilir.

Şunu da unutmayalım biz ne isek karşımıza çıkacak insanda odur.

Ben bazı şeylerin fazla karalandığını düşünüyorum yakın zamanda Vatanda sistemi mi montaj yaptırdım montaj dan önce kablolama konusunda özen istedim ve cidden çok iyi bir kablolama yapmışlar bu kadar iyi beklemiyordum.
Burada ki kötü yorumlar gözümü korkutmuştu ancak tam tersi sonuç aldım.

Peki her ürünün seri numarası farklı, değil mi? Yani Asus H110M-D anakart ile diğer bir H110M-D anakartın seri numaraları farklı? Ayrıca her üründe bu numara oluyor mu? Mesela anakartın üzerindeki ile kutusundaki eşleşti peki ya kasada mevcut mu veyahut ramlerde?

Asus Zenfone 5 cihazımdan Tapatalk ile gönderildi. -BpK

Hortlatalım biraz. Firma güvenilirliği olarak ortalamadır ancak o çalışanları şeytana pabucunu ters giydirir. Özellikle teknolojik ürünlerden pek anlamayan orta yaş üstü bir insanın, vatan bilgisayar şubesinden dolandırılmadan çıkma ihtimali yoktur.

1 hafta içerisinde Bodrum şubesinden kasa, anakart, ekran kartı, ram ve ssd aldım fakat mağazaya girdiğimde ne bir "Hoşgeldin." denildi ne de alışveriş bittikten sonra "İyi günler." denildi.

Diğer şubeler de böyle mi bilmiyorum ama ben de zamanında tezgahtarlık / satış temsilciliği yaptım. Hatta daha ağır işlerde çalıştım. Sırtımdaki çuvalları Laleli' deki hanların üst katlarına çıkardım. El arabası ile Mercan Yokuşu' nda ağır malzemeler taşıdım vs. Demem odur ki eğer ki bir işten ekmek yiyorsan insani vasıflarının da yerinde olması gerekiyor diye düşünüyorum. El işi veya kendi işin, her ne olursa olsun farketmez; ekmek yediğin işe, insanlara saygılı olmak zorundasın.

En temel selamlama ve uğurlama cümlelerini kullanmak zorundasın.

Bir daha Bodrum şubesinden alışveriş yapmam; internetten alırım. Ha bu onlar için kayıp değildir tabi ama benim gibi düşünen insanların hiç de az olmadığına inanıyorum.

Hocam sistem şu an 3.5 yaşına yaklaşıyor, sapasağlam teslim almıştım Vatan Bilgisayar Ankara Söğütözü şubesinden.

Yeni konular

Geri
Yukarı