Vatan Bilgisayar rezilliği (Acer Nitro 5 AN515-58-50CF)

KeNair

Kilopat
İyi günler arkadaşlar. 04.09.2022 - 10.45 tarihinde Vatan Bilgisayar'dan Acer Nitro 5 AN515-58-50CF numaralıp laptopu satın aldım. Ürün 07.09.2022 tarihinde elime ulaştı. Bilgisayar FreeDOS olarak geldiği için içine Windows kurmam gerekiyordu. Windows kurulum aşamasında Touchpad'in çalışmadığını fark ederek kuruluma devam etmedim. Bunun üzerine Vatan Bilgisayar mağazasına gidip durumu anlattım: Ürünün kurulum esnasında touchpad'inin çalışmadığını bu yüzden kurulumu onların yapmasını istedim. Müşteri temsilcisi kadın ise "biz kurulum yapamıyoruz, siz Windows kurarsınız touchpad hâlâ çalışmazsa ürünü getirirsiniz biz de yetkili firma ile görüşüp iadenizi yaparız, zaten 14 gün boyunca koşulsuz iade hakkınız bulunuyor" dedi. Ben de bu yetkili hanımefendinin sözlerine uyarak gidip Windows kurdum, sürücülerin hepsinin güncel versiyonlarını kurdum fakat touchpad hâlâ çalışmadı.
Yaklaşık 1 saat önce Vatan Bilgisayar'ın müşteri temsilci numarasını (0850 222 56 56) aradım. 15 dakikalık bir bekleyişin sonunda büşra hanım'la bu konu hakkında görüştüm kendisi "ürün açıldıysa iade alamıyoruz" dedi. Ben de ona dün gittiğim mağazada yaşadığım diyalogları anlatarak mağaza ile iletişime geçmesini söyledim. Kendisi mağaza ile iletişime geçeceğini söyledi.
Geri dönüş gelmeyince 15 dakika önce tekrardan aradım, sinem hanım'a durumu anlattım o da sistemden kontrol etti. Mağazanın öyle bir şey söylemediğini sisteme geçen kaydın "cihazda sorun olursa kontrol edilip servise yönlendirilir" tarzından bir şey yazdığını söyledi.
Dün bana iade alırız diyen kadın bugün yalan konuşarak sisteme böyle bir açıklama yazmış. İade alamayacaklarını ürünü servise gönderip orada servisin tutacağı tutanağa göre ilerleneceğini söylediler.
Sizlere tavsiyem Vatan Bilgisayar'dan ürün alırken 100 kez düşünmeniz.
Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Hem ayıplı ürün gönderiyorlar hem de yalan konuşarak iade almıyorlar. Nasıl bir yol izlemeliyim?

Vallahi benim bildiğim internetten aldıysan koşulsuz iade almalılar. İstersen God of War indir oyna 14 gün fark etmez. Yeni bir yasa vardı bunu değiştiren ama 1 Ekim'den itibaren devreye giriyor o. Tüketici hakem heyetine başvurun derim.

Vatan bilgisayar eskiden müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir firmaydı, Bimeks Teknosa aktifken, şimdi piyasada tekel gibi oldular, eğer uygun fiyat değilse Ütopya, Gamegaraj, Oksid bilgisayar tarzı yerlerde ister mağazadan ister online dan almak çok daha mantıklı. Birebir görüştüğünüz kişi hem bilgili oluyor hem ilgili, Vatan çalışanların çoğu bilgi sahibi olmuyor.

Geri
Yukarı