Vatan Bilgisayar ve iade problemleri

Daha fazla  
Meslek
Grafiker
11 Mart tarihinde MSI marka monitörümü güç gelmediği için aldığım bostancı Vatan Bilgisayar'a teslim ettim. Yasal süreci sorduğumda "20 günü bulur" şeklinde bir cevap verdikleri için ne kadar fazla olsa da kabul ettim. Ürünü teslim ettikten 3 gün sonra kontrol için siteden servis formunu sorguladığım vakit;

"Yetkili serviste hazır" ibaresiyle karşılaştım. Hemen arayıp bilgi aldım fakat onlara bağlanmam yaklaşık 2 saat sürdü. Her 40 dakikalık sıra beklememde hat kapanıyor ve tekrar aramam gerekiyordu. Bana verdikleri cevap ürünün değişim olacağını söyledi. Adresmi kargolamak için istediler verdim. Aradan yaklaşık 30 gün geçti. Korona muhabbetinden dolayı alttan almaya çalıştım fakat Hepsiburada gibi mağazalar aynı gün kargo hizmetini sıkıntısız verirken Vatan Bilgisayar'ın 40 gündür ürünü kargolamaması sinirimi bozmaya başladı. Her aradığımda bana "tek merkezden kargo çıkışı yapılıyor uzun sürebilir, bekleyeceksin" cevabını verdiler. Her aradığımda bu muhabbetle karşılaştım ve 55 gün sonra arayıp kargolayacaktınız ürünümü ne oldu? Dediğimde, "neyi bekliyorsun iade kararı çıkmış" dediler. Ben 55 gündür iade etmenizi mi bekledim gerçekten dediğimde evet dediler. O zaman iade edin bekliyorum dediğimde 2 gün içinde gelir dediler. Emin misiniz 60 gündür bekliyorum çünkü 20 gün demiştiniz oysa aynı muhabbet olmasın dedim.

"Beyefendi 2 gün dedim ya size" dedi bağırarak.

-Tamam dedim.

Aradan 1 hafta geçti. Hala daha ses Seda yok. Tekrar aradım tamam ben bankaya bilgi sağladım onlar size parayı yollayacaktır.

1 Hafta sonra.

-Beyefendi 15 Haziran'a ertelendi iade kararları yoğunluktan.
-Tamam teşekkürler dedim.

20 Haziran itibariyle 100 gün oldu. Aradığım vakit bana bankaya bilgi verilmemiş şimdi verdim dedi. 10 gün sürer dedi yatması.

Hemen arkasından bir adam arayıp gel bostancı şubesine al parayı dedi.

11 Mart tarihinden bu yana 1700 Türk lirası Vatan Bilgisayar'dan bana gelmedi. Her şey bir kenara oraya buraya şikayet ettiğim halde geri dönüş dahi yapılmadı. 100 gün boyunca monitörsüz kaldım. Defalarca yalan söylediler geçiştirdiler. Eğer bu hafta da yatmazsa dava açacağım. Bu konuda haksız çıkmam mümkün mü? Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı