Verimli Olarak Günlük 4 Saat Çalışarak Hedefime Ulaşabilir Miyim ?

Regalbeyin

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
MF3 ve MF4'te ilk 20 bini hedefliyorum. 11. sınıftayım. 9 ve 10'la ilgili ne çok boşum ne de doluyum. Günlük 4 saat çalışarak 11. sınıftaki eksiklerimi ve matematik, fizik ygs çalışıyorum. Hep aklıma takılır bu soru. Acaba yetiştirebilecek miyim? Yazın tamamen ineklemeyi de düşünüyorum. Bu konuyla ilgili tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum. Başlarından geçeni, yaptıkları hataları benle ve diğer sosyaldeki arkadaşlarımızla paylaşmalarını istiyorum.

Ben tecrübeliyim demiyorum ama günlük 4 saat çok fazla geliyor bana. 1-2 saat konu tekrarı ve test yeter diye düşünüyorum. Ben şu an 10. sınıfa gidiyorum, 9da yattım. Daha yeni yeni ders çalışıyorum. Ben şu an fen lisesine gidiyorum ki sıkışık zaman var. Yani kendini fazla sıkma. Öğrendiğin kadar unutabilirsin. Herşey aklımda kalmayabilir. Rahatına bak, rahat rahat çalış.

4 saat çok iyi bir süre ancak son sene için yeterli olmaz bence. Son seneye kadar 4-5 saat çalış. Son sene elinden geldiği kadar çalışırsan ve verimli olursa olmaması için bir neden yok. Ayrıca rehberlik hocandan verimli ders çalışma konusunda yardım al. Başarılar dilerim. Kolay gelsin.

%100 verimden bahsediyorsan yapamayacağın şey yok diyebilirim. Metot ve verim her şeyin başı. O yüzden birinin bir birim çalışma ile kazandıklarını öbürü on birim eforla başaramıyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı