Visual Studio kodu çalıştırmıyor

Musa B.

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhabalar, Visual Studio´da dizilerle antrenman yapmak için bir kod yazmaya başladım. Biraz karmaşık fakat üstünden mantıkla kolayca kalkılabilecek bir kodlama olacaktı. Şöyle bir sorunum var, Codeblocks´ta sorunsuz çalışan kod Visual Studio´da hata veriyor.

Kod;

C:
#include <stdio.h>
#include <stdlib.h>
#include <string.h>
int main()
{
    int x;
    int toplam = 0, toplam_atilan_gol;
    int oynanan_mac, atilan_gol, yenilen_gol, averaj, puan, kazanilan_mac, kaybedilen_mac, berabere_mac;
    printf("Lutfen oynanan mac sayisini giriniz:");
    scanf_s("%d", &x);
    int maclar[x];
    for (int i = 0; i < x; i++)
    {
        printf("Lutfen %d . macin skorunu mevcut takim - rakip takim seklinde giriniz:", i + 1);
        scanf_s("%d", &atilan_gol);

}
    return 0;
}

Sınıf arkadaşımdan yardım istediğimde en başta yazdığımı Codeblocks´ta çalıştırdı ve sorunsuz bir biçimde program ilerledi ama Visual Studio'ya gelince saçma şekilde hata veriyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Visual Studio´da verdiği hata;

1607861093655.png

Öncelikle şunu sormak istiyorum, Visual Studio Code editöründe bu programlama dili için eklentiler yüklü mü? Ek olarak bilgisayarında bunu çalıştıracak olan gerekli argümanlar yüklü mü?

Öncelikle şunu sormak istiyorum, Visual Studio Code editöründe bu programlama dili için eklentiler yüklü mü? Ek olarak bilgisayarında bunu çalıştıracak olan gerekli argümanlar yüklü mü?
Visual Studio Installer´dan C++ Windows Geliştirme, Program Geliştirme, Windows 10 SDK son sürümünü her şeyi yükledim.

Dizi boyutunu başta tanımlamanız gerekiyor.

int maclar[x]; diye bir şey yok. Yapamazsınız. Değeri program başladıktan sonra belirlenecekse bellekten sizin yer almanız gerek. malloc falan muhabbeti yani.
Bellekten sizin yer almanız gerek derken, anlayamadım hocam? Yapamazsınız diyorsunuz fakat Codeblocks´ta kod gözümün önünde 2-3 kez 0 hata çalıştı, kafamı karıştıran nokta da bu.

Visual Studio'nun C++ zımbırtısı C'de sapıtabiliyor. Farklı bir IDE kullanmanızı tavsiye ederim. Online bir IDE kullanayım dedim. O da scanf_s'de hata verdi mesela. Normalde stdio.h'ın içindedir. Onu eklememe rağmen hata veriyor. Kütüphane sürüm farkı olabilir.

Visual Studio'nun C++ zımbırtısı C'de sapıtabiliyor. Farklı bir IDE kullanmanızı tavsiye ederim. Online bir IDE kullanayım dedim. O da scanf_s'de hata verdi mesela. Normalde stdio.h'ın içindedir. Onu eklememe rağmen hata veriyor. Kütüphane sürüm farkı olabilir.
Anladım, üniversitemiz Visual Studio önerdiği için onu kullanıyordum fakat sanırım yetersiz kalıyor. Teşekkürler.

Geri
Yukarı