Voltaj-FPS ilişkisi

karderia

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Voltaj ile FPS ilişkisi var mıdır?
Sorunum şu şekilde, geçen gün Dell 7577 laptopu söküp termal macun yenilemesi yaptım. Fanlar epey eskimiş olduğu için fanları da çıkarıp yenilerini taktım. Ardından montajı yaptım fakat şu anda her açılışta AC adaptörü tanınmadı şeklinde bir uyarı alıyorum. Bu uyarı benim için problem değil fakat, fanlar eski ve soğutma girişleri tamamen toz ile kapalı haldeyken bile 55-60 FPS aldığım oyunlarda şu anda soğutma girişleri tertemiz, fanlar yepyeni iken dahi en fazla 27 FPS alabiliyorum. Aksi gibi M.2 SSD üzerine kurulu olan masaüstü dahi arada bir yavaşlama ağırlaşma durumu yaşıyor. Disk sağlığını kontrol ettim problem görünmüyor. Disk sektörleri kontrol ettim her şey minber yeşili tabiri caizse. Aklıma tek gelen ihtimal, şarj girişini takarken yerine tam oturmadığı için AC adaptör uyarısı veriyor ve doğru akım almıyor olabilir. Ancak doğru akım almamak FPS düşüşü yaşatır mı, ya da atıyorum ekran kartının yarım yük çalışması gibi bir sonuca sebep olabilir mi?
Uzun olduğu için kusura bakmayınız, anladığım kadarıyla bu forum Türkçeyi tam doğru kullanmaya özen gösteriyor. O sebeple bu şekilde uzun uzadıya ve açıkça yazdım. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim, iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar yeterli akımı almadığında şarj durumundan kendini çıkartıp batarya ile çalıştığında işlem gücünü kısıtladığı için olabilir mi?
Bataryada da %100 durumuna çeker misin işlemciyi ?
Ve varsa 2. ekran kartının çalıştığından emin ol

Bilgisayarınız şarj makinasından yeteri kadar akım alamıyor. Çok güç çekip kapanmamak için güç tasarrufu moduna geçiyor gibi.

Bilgisayarınız şarj makinasından yeteri kadar akım alamıyor. Çok güç çekip kapanmamak için güç tasarrufu moduna geçiyor gibi.
Hocam çektiği güç miktarını ve ekran kartının ne kadar voltajda veya ne kadar yükte çalıştığını gözlemleyebileceğim bir uygulama/yöntem var mıdır? Tahmin ettiğim güç yetersizliği durumundan emin olmak istiyorum. Bu haliyle servise göndersem müşteri müdahale edip bozmuş diyerek ciddi yüklü fatura çıkarırlar diye tahmin ediyorum.

Hocam çektiği güç miktarını ve ekran kartının ne kadar voltajda veya ne kadar yükte çalıştığını gözlemleyebileceğim bir uygulama/yöntem var mıdır? Tahmin ettiğim güç yetersizliği durumundan emin olmak istiyorum. Bu haliyle servise göndersem müşteri müdahale edip bozmuş diyerek ciddi yüklü fatura çıkarırlar diye tahmin ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı