Ani FPS düşüşlerinin HDD ile ilişkisi var mı?

HornetDanger

Decapat
Hocam bende "HGST TravelStar 7K1000 HTS721010A9E630" HDD var. Oyun amaçlı kullanıyorum fakat ani FPS düşüşlerinin nedeni bu arkadaştandır diye düşünüyorum. Acaba yetersiz bir HDD mi yoksa bir ayarı falan kapalı olabilir mi? Sıcaklıklar gayet normal, driverlar ve Windows güncel. Bir de bu sistem boşta 8 GB RAM kullanıyor acaba ilgisi olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD sebebi olabilir fakat temel sebep RAM kullanımı gibi duruyor.
Boşta 8 GB kullanması normal değil. Görev Yöneticisi'nden RAM kullanımını baştan sona doğru sıralayıp görsel paylaşın.

Hocam bende "HGST TravelStar 7K1000 HTS721010A9E630" HDD var. Oyun amaçlı kullanıyorum fakat ani FPS düşüşlerinin nedeni bu arkadaştandır diye düşünüyorum. Acaba yetersiz bir HDD mi yoksa bir ayarı falan kapalı olabilir mi? Sıcaklıklar gayet normal, driverlar ve Windows güncel. Bir de bu sistem boşta 8 GB RAM kullanıyor acaba ilgisi olabilir mi?
Bende yeni sistem topladığımda eski bilgisayarımın HDD'sini takmıştım. Fakat Fortnite oynarken çok sık droplar yaşıyordum. Geçtiğimiz aylarda SSD çektim 240GB sorunum çözüldü, fakat öncesinde oyuna güncelleme de gelmişti sorun ondan mı çözüldü bilmiyorum ama bilgisayarım canlandı diyebilirim :)

D
Dostum öncelikle selamlar olsun.
HDD nin oyunu içerisindeki fps düşüşünün 2 sebebi vardır.
  • Güncel ara birime sahip olmaması
  • Oyunların map/doku yükleme geçiş süreleri.

@Asım Demir Buyrun hocam. 16 gb RAM takılı.
@Asım Demir Hocam bir ilgilenir misin acaba? RAM de bir sorun yok oyun sırasında kullanımı %50'yi geçmiyor. Neden kaynaklı olabilir bu droplar ?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    88,4 KB · Görüntüleme: 64
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı