Web sitesi nasıl daha güzel hale getirilir?

Button'a mı linklere mi çünkü ben button kulalnmıoyrum fazla :/
Kodları gerektiği yerlerde kullan. Şimdi fark ettim. Site açısından yaptığın yanlış. a etiketin içine button verebilirsin. Button etiketinin içine a verebilirsin istersen. button:active {scale: 0.95;} verirsen tıklayınca tıklanma efekti verir. 1 satır kod ama çok hoş oluyor. Gif olarak attım.

screen-capture.gif

Kodları gerektiği yerlerde kullan. Şimdi fark ettim. Site açısından yaptığın yanlış. a etiketin içine button verebilirsin. Button etiketinin içine a verebilirsin istersen. button:active {scale: 0.95;} verirsen tıklayınca tıklanma efekti verir. 1 satır kod ama çok hoş oluyor. Gif olarak attım.

Eki Görüntüle 1691583
hocam transform içinde mi olcak?

Eskiden
CSS:
#btn:active {
    transform: scale(0.95);
}
olarak verebiliyorduk. Son güncelleme ile Transform'a gerek yok. Direkt olarak

CSS:
#btn:active {
 scale: 0.95;
}

Olarak verebiliyoruz.
scale: 1.90; yapınca da garip oldu :D
ama 0.90 iyi güzel. Hoş duruyor.

Buyrun hocam resimleri düzenledim.

Evet hocam onu sormuştum :D
Bu arada
CSS:
.section {
    height: 650px;
    width: 100%;
}
sen böyle yapmışsın. Sana önerim şöyle yapman. Vh kullanıcın monitörüne göre şekilleniyor. Bunu yaptığında ana sayfada ki kırmızı yer tüm ekrana yayılıyor. En ufak scroll'da ise aşağıda ki beyaz section geliyor.
CSS:
.section {
    height: 100vh;
}

scale: 1.90; yapınca da garip oldu :D
ama 0.90 iyi güzel. Hoş duruyor.
Aynen. 1.25 falan bile fazla.

Bu arada
CSS:
.section {
 height: 650px;
}
sen böyle yapmışsın. Sana önerim şöyle yapman. Vh kullanıcın monitörüne göre şekilleniyor. Bunu yaptığında ana sayfada ki kırmızı yer tüm ekrana yayılıyor. En ufak Scroll'da ise aşağıda ki beyaz section geliyor.
CSS:
.section {
 height: 100vh;
}

Aynen. 1.25 falan bile fazla.

Hocam site renk bakımından kötü mü?
Konumlandırma falan kötü zaten biliyorum :)

Geri
Yukarı