Web sitesinde kaynak kodları gizlemek

Node.js Javascript evet. Javascript bir script dilidir. Şu ana kadar yazdıklarını tarayıcı yorumluyordu, node.js ise sunucu olarak da çalışabilen bir Javascript yorumlayıcısı.
Hmm anladım teşekkürler. Yani backend dili kullanıldığında herhangi bir kod veya fonksiyon gözükmeyecek.

Dogru anladiysam engelleyemeszin. Sag tik engelleme falan var javascript ile fakat url basina "view-source:" yazdiktan sonra yine kaynak kodlari geliyor. Ki zaten bunlara kaynak kod demek yanlis olur. Front end ile hic bir sey olmaz.

Dogru anladiysam engelleyemeszin. Sag tik engelleme falan var javascript ile fakat url basina "view-source:" yazdiktan sonra yine kaynak kodlari geliyor. Ki zaten bunlara kaynak kod demek yanlis olur. Front end ile hic bir sey olmaz.
Javascript hem front hem back diye okumuştum internette. eğer javascrip gözükürse backend tarafı da gözükür diye düşünmüştüm.

Javascript hem front hem back diye okumuştum internette. eğer javascrip gözükürse backend tarafı da gözükür diye düşünmüştüm.
Javascript sadece xss saldirisinda ise yariyor. Onun disinda bir sıkıntı olmaz. Eger kullanicilarin hesabi giris yapacagi bir site yapiyorsan xss acigi nasil onlenir gibi seyleri arastir.

Javascriptte benim bildigim front end oluyor. Etkilesimli web sitesi yapiyorsun javascript sayesinde. Javascripte bagli eklenti falan o tarz bir sey kullaniyorsan back end'e sorgu gonderir.

Node.js ile backend yazabilirsin. Frontend kodlarını gizleyemezsin ama uglify ve minimize etme işlemleriyle okunaksız hale getirebilirsin. Kodlarının başkaları tarafından kullanmasını istemiyorsan lisanslaman gerekir.

Geri
Yukarı