WhatsApp üzerinden IMEI banı yemek

Merhaba değerli arkadaşlar, dün gece arkadaşımın yanlış tavsiyesi üzerine kurduğum üçüncü taraf WhatsApp yüzünden hesabım geçici ban yedi. Bana destek talebi oluşturmamı söylendi. Durumu aktardım ve 8 saat sonra uygulamaya girdiğim zaman, talebiniz başarılı oldu denildi ve orijinal WhatsApp ile giriş yapmak istedim ama engel yemiş telefonum ile girmeye çalıştığım zaman "bu hesabı kullanmak için resmi WhatsApp uygulamanızın olması gerekiyor hatası" ile karşılaştım. Talebim onay almasına rağmen kalıcı ban atılmamasına rağmen böyle bir sorun olunca çok fazla araştırma yaptım. Tüm günümü uyumadan buna ayırdım. Desteğe defalarca mesaj attım. Deneme yanılma sonucu sorunun ne olduğunu buldum ve büyük ihtimalle bir yanlışlık var. 2. yedek telefonum ile numaramı girdiğim zaman yukarı da yazan hatayı almadım ve rahat bir şekilde WhatsApp giriş yapabildim. Annemin Samsung telefonu ile de denedim aynı şekilde onda da herhangi bir sorun yaşamadan giriş yapabildim. Sonra ana telefonum Xiaomi 13 ile 1. SIM 2. SIM her şeyi denememe rağmen "bu hesabı kullanmak için resmi WhatsApp uygulamanızı olması gerekiyor hatası aldım" ve sonucunda sizin de anlayacağınız üzere olayı çözdüm, numaram üzerinden Xiaomi 13 telefonuma IMEI banı atılmış ve geçici ban yediğim zamanda kullandığım telefon ile giriş yapamıyorum. Böyle saçma bir şey ilk kez görüyorum ve şikayet sitelerine baktığıma göre şu an bir sürü insana aynı sorun oluyor. WhatsApp umarsızca numara üzerinden + telefon IMEI banı atıyor. Talebim geçerli olup WhatsApp numaram açıldığı için diğer telefonlardan sorunsuz giriş yapabiliyorum. Numaramı kullanıma açmışlar ama telefonumun IMEI banını kaldırmamışlar. Aynı şekilde giriş yapamadığım ana telefonum ile başka numara denedim ve sorunsuz bir şekilde giriş yapabildim. Lakin telefon numaram ve ban yediğim zaman kullandığım telefonum ile giriş yapmayı demediğim zaman sürekli yukarı da bahsettiğim hatayı aldım. Destek sonucu tarafıma olumlu dönüş yapılmış bu olay da telefonumun da IMEI banının kaldırılmasını rica ettim ama sonuç alacağımı pek sanmıyorum. Tüm iş olaylarım ve hayat akışım WhatsApp üzerinden yapıyorum. Bu saçma sorunun düzelmesini istiyorum. Destekte tüm telefon bilgilerimi ve IMEI bilgilerimi gönderdim. Böyle bir büyük sorunu çözmeleri lazım ama sanmıyorum. Yüksek paraya zar zor yurt dışından alıp numaram üstüne kayıt yaptırdığım telefonu resmen kullanmayacağım. Herhangi bir yardımı olabilecek varsa ve yazabilirse çok memnun olurum.

Niye doğrudan geliştiricisi ve piyasaya sunan şirket yerine ne olduğu bağımsız 3. parti uygulamayı tercih ettiğinizde yapmışsınız hatayı. WhatsApp bana kalırsa soğuk su için. Denemişsiniz şansınızı fakat bir şey değişmemiş bu saatten sonra da değişeceğiniz sanmam çok gecmiş olsun.

Kardeşim okuma yazma sorunu var bu ülkede biliyorum ama tekrar okumaya gayret edersen senin için çok iyi olur. Hesabım kalıcı ban yese amenna dediğim doğru ama talep yapmamı istediler ve yaptığım talep olumlu sonuçlandı. Numaramı açtılar ama telefonumun IMEI banını kaldırmayı unuttular. Başka telden zaten girebiliyorum. Bu yorum şey gibi yanlış hüküm yemiş birisine yıllar sonra af çıkıp hakimin yapmasaydın soğuk su iç geçen senelerine demek gibi bir şey. Bu kadar gereksiz olmayın lütfen.

Kardeşim okuma yazma sorunu var bu ülkede biliyorum ama tekrar okumaya gayret edersen senin için çok iyi olur. Hesabım kalıcı ban yese amenna dediğim doğru ama talep yapmamı istediler ve yaptığım talep olumlu sonuçlandı. Numaramı açtılar ama telefonumun IMEI banını kaldırmayı unuttular. Başka telden zaten girebiliyorum. Bu yorum şey gibi yanlış hüküm yemiş birisine yıllar sonra af çıkıp hakimin yapmasaydın soğuk su iç geçen senelerine demek gibi bir şey. Bu kadar gereksiz olmayın lütfen.

Okuma yazma sorunu değil anlamada sorun var maalesef, ha bana giren çıkan bir şey yok hocam eğer başarabilirseniz ne mutlu size.

İlk kez böyle bir şey duydum. WhatsApp'ın IMEI okuduğunu sanmıyorum. Telefona hard reset atarsanız sorununuz çözülür gibi.

Yok dostum. Bunu yapan çok kişi olmuş ve telefonuna boşa reset atmış. Düzelmemiş tamamen WhatsApp saçmalığı ve muhatap olacak bir tarafta yok genel de bot cevapları 100 kişiden 2 kişi belki çözmüş o da şansa. Şu an WhatsApp bugu gibi bir şey maalesef.

Okuma yazma sorunu değil anlamada sorun var maalesef, ha bana giren çıkan bir şey yok hocam eğer başarabilirseniz ne mutlu size.

Evet anlama da sorun olduğu bariz ortada teşekkürler.

Yok dostum. Bunu yapan çok kişi olmuş ve telefonuna boşa reset atmış. Düzelmemiş tamamen WhatsApp saçmalığı ve muhatap olacak bir tarafta yok genel de bot cevapları 100 kişiden 2 kişi belki çözmüş o da şansa. Şu an WhatsApp bugu gibi bir şey maalesef.

Evet anlama da sorun olduğu bariz ortada teşekkürler.

Değişik değişik yerlerden APK WhatsApp'lar indiren elemanlardan cahillik muamelesi görüyoruz ben size WhatsApp'ta değil hocam hayatınızda şans diliyorum 🍀

Değişik değişik yerlerden APK WhatsApp'lar indiren elemanlardan cahillik muamelesi görüyoruz ben size WhatsApp'ta değil hocam hayatınızda şans diliyorum 🍀

Ya kardeşim ben burada insanlar bilinçlensin bilgi alışverişi olsun diye yazıyorum. Sen koca yazının 3 paragrafını okuyup sonra gereksiz yorumlar yapıp cahillik yorumu yapıyorsun. Ne diyeyim sana Allah yakınlarına sabır versin. İyi geceler.

Geri
Yukarı