Wi-Fi extender ile odaya Ethernet nasıl çekilir?

Wi-Fi sinyalini iyi aldığında RE305 gibi bir cihaz herhangi bir hissedilebilir ping artışına sebep olmuyor kablosuz tertemiz bir çözüm.

O zaman bayağı iyi bir sonuç alacağınızı düşünüyorum.

Kablosuz teknolojisi her zaman kablolunun hız konusunda gerisinde kalmıştır ve internet stabilitesi için kablolu her zaman daha önceliklidir Wi-Fi ile bağlandığında sinyali iyi alsa dahi başka Wi-Fi cihazları diğer binadaki modemler gibi veya 2.4GHz bandında yayın yapan blutooth cihazları vb. cihazlarla çakışma yapması dahilinde internette stabilizasyon kayıpları meydana gelebilir bu yüzden kablosuz önermem eğer stabiliteye önem veriyosanız.

Kablosuz teknolojisi her zaman kablolunun hız konusunda gerisinde kalmıştır ve internet stabilitesi için kablolu her zaman daha önceliklidir Wi-Fi ile bağlandığında sinyali iyi alsa dahi başka Wi-Fi cihazları diğer binadaki modemler gibi veya 2.4GHz bandında yayın yapan blutooth cihazları vb. cihazlarla çakışma yapması dahilinde internette stabilizasyon kayıpları meydana gelebilir bu yüzden kablosuz önermem eğer stabiliteye önem veriyosanız.

Hocam haklısınız ama arkadaşımız kablosuz çözüm istiyor, elbette kablolu daha stabildir ama kablo çekecek olsa arada başka bir cihazada ihtiyaç duymaz doğrudan modemden kendi bilgisayarına kadar kablo çekerdi.

Hocam 2. kez söylüyorum dediklerinizi ben de biliyorum ancak evde 2 kedi var ve evde kiracıyız. duvarlara/tavana delik açmam veya yerden geçirmem mümkün degil kabloyu.

Hocam haklısınız ama arkadaşımız kablosuz çözüm istiyor, elbette kablolu daha stabildir ama kablo çekecek olsa arada başka bir cihazada ihtiyaç duymaz doğrudan modemden kendi bilgisayarına kadar kablo çekerdi.

Hocam Tp-Link RE305 yerine farklı bir cihaz tavsiyeniz var mıdır almadan önce onlara da bakayım.

Son düzenleme:
Hocam Tp-Link RE305 yerine farklı bir cihaz tavsiyeniz var mıdır almadan önce onlara da bakayım.

Hocam ben RE305'i kendim de kullandığım için gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum. Fiyat bandı içerisinde bence alabileceğiniz en iyi cihaz. TP Link menzil genişleticiler konusunda bence en başarılı marka.

Onun yerine alacağım cihaz yukarıda da bahsettiğim RE450 olurdu. Gigabit ethernet desteği sebebiyle.

Hocam ben RE305'i kendim de kullandığım için gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum. Fiyat bandı içerisinde bence alabileceğiniz en iyi cihaz. TP-Link menzil genişleticiler konusunda bence en başarılı marka.

Onun yerine alacağım cihaz yukarıda da bahsettiğim RE450 olurdu. Gigabit Ethernet desteği sebebiyle.

Teşekkürler hocam babama yazdım alacağız bugün.

Ne yaptınız cihaz geldi mi?

Geldi hocam. Kurulumunuda yaptım. İnternetin çekim hızında pek artış olmadı, olmasınıda beklemiyordum zaten. Çünkü internet odada zaten tam çekiyordu. Ama kesilme veya ping sorunu yaşamadım hiç.

Geldi hocam. Kurulumunuda yaptım. İnternetin çekim hızında pek artış olmadı, olmasınıda beklemiyordum zaten. Çünkü internet odada zaten tam çekiyordu. Ama kesilme veya ping sorunu yaşamadım hiç.

Hocam cihazı 5Ghz'den mi 2.4Ghz'den mi kullanıyorsunuz? RE305'in takılı olduğu yerde 5Ghz sinyaliyle kaç Mbps alabiliyorsunuz telefonla test eder misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı