Windows 10 açıldığında PowerShell uyarısı veriyor

umutluyum

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma dün format attım. Google Chrome yüklediğimde bright VPN diye bir VPN yüklemiş onu kaldırmıştım. Artık her bilgisayarı açtığımda bu hatayı verip hemen gidiyor. O kadar hızlı olup bitiyor ki videoya çekip SS almak zorunda kaldım. Bu hatadan nasıl kurtulabilirim?

Dosya Ekleri

• error.jpeg
    error.jpeg
    53,7 KB · Görüntüleme: 44
Anlaşılan VPN'i tam olarak silememişsiniz ve açılışta bu dosyayı bulamadığı için hata veriyor. VPN'i temiz bir şekilde kaldırırsanız sorunun çözüleceğini düşünüyorum. Ağ bağlantılarıma girerek sağ tık ile silebilirsiniz. Olmazsa windows'ta powershell'i yönetici olarak başlatın. Ardından aşağıdaki kodu VPN'in ismiyle birlikte doğru şekilde yazarak enterleyin. VPN silinecektir.
Remove-VpnConnection -VPNismi "VPNismi -Force"

Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve VPN'nin kaldırılıp kaldırılmadığını kontrol edin.

Ekleme : Eğer VPN isminizi tam olarak bilmiyorsanız powershell satırına öncelikle "Get-VpnConnection" yazıp entere basın. En üstte VPN'nin ismini göreceksiniz.

Google Chrome yüklediğimde bright VPN diye bir VPN yüklemiş onu kaldırmıştım. Artık her bilgisayarı açtığımda bu hatayı verip hemen gidiyor. O kadar hızlı olup bitiyor ki videoya çekip SS almak zorunda kaldım. Bu hatadan nasıl kurtulabilirim?
Arama çubuğuna "mrt" yazıp çıkan uygulamayla taratır mısınız?

Tarayıcınızda kurulu bir eklenti var mı?

"Görev Yöneticisi"nde "başlangıç" sekmesinin fotoğrafını atar mısınız?

Anlaşılan VPN'i tam olarak silememişsiniz ve açılışta bu dosyayı bulamadığı için hata veriyor. VPN'i temiz bir şekilde kaldırırsanız sorunun çözüleceğini düşünüyorum. Ağ bağlantılarıma girerek sağ tık ile silebilirsiniz. Olmazsa Windows'ta PowerShell'i yönetici olarak başlatın. Ardından aşağıdaki kodu VPN'in ismiyle birlikte doğru şekilde yazarak enterleyin. VPN silinecektir.
remove-vpnconnection -vpnismi "vpnismi -Force"

Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve VPN'nin kaldırılıp kaldırılmadığını kontrol edin.

Ekleme: Eğer VPN isminizi tam olarak bilmiyorsanız PowerShell satırına öncelikle "get-vpnconnection" yazıp entere basın. En üstte VPN'nin ismini göreceksiniz.

İki ayarı da denedim hiçbir şey olmadı. Bright VPN'i tekrar yükleyip kendi uninstaller'ından sildim düzelmedi.

Arama çubuğuna "mrt" yazıp çıkan uygulamayla taratır mısınız?

Tarayıcınızda kurulu bir eklenti var mı?

"Görev Yöneticisi"nde "başlangıç" sekmesinin fotoğrafını atar mısınız?

Mrt ile taradım hiçbir şey çıkmadı.

Tarayıcımda ilgili hiçbir eklenti yok.

Powershell'e Get-VpnConnection yazıp entere bastıktan sonra ekran görüntüsü atar mısınız?

Dosya Ekleri

• görev yöneticis.PNG
    görev yöneticis.PNG
    19,9 KB · Görüntüleme: 20
  • powreshell.PNG
    powreshell.PNG
    7,7 KB · Görüntüleme: 20
VPN silinmiş ancak muhtemelen bazı bozuk kodlar veya artık dosyalar bırakılmış. Sizden istediğim CMD'yi yönetici olarak başlatmanız ve aşağıdaki kodları yazmanız. İlk kodu yazdıktan sonra ve işlem bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve ikinci kodu yazıp işlem bittikten sonra yeniden başlatın:

DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth - Bu iki kodu yazıp ENTER'e basıp bekleyip yeniden başlatın.

Yeniden başladıktan sonra şu komutu yazın ve yeniden başlatın:
SFC /scannow

VPN silinmiş ancak muhtemelen bazı bozuk kodlar veya artık dosyalar bırakılmış. Sizden istediğim CMD'yi yönetici olarak başlatmanız ve aşağıdaki kodları yazmanız. İlk kodu yazdıktan sonra ve işlem bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve ikinci kodu yazıp işlem bittikten sonra yeniden başlatın:

DISM /online /cleanup-ımage /scanhealth
DISM /online /cleanup-ımage /restorehealth - bu iki kodu yazıp Enter'e basıp bekleyip yeniden başlatın.

Yeniden başladıktan sonra şu komutu yazın ve yeniden başlatın:
SFC /scannow

Üçünü de yaptım işe yaramadı. :( Hiçbir sorun bulmadı üçü de.

Yeni konular

Geri
Yukarı