Windows 10 açıldığında PowerShell uyarısı veriyor

umutluyum

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma dün format attım. Google Chrome yüklediğimde bright VPN diye bir VPN yüklemiş onu kaldırmıştım. Artık her bilgisayarı açtığımda bu hatayı verip hemen gidiyor. O kadar hızlı olup bitiyor ki videoya çekip SS almak zorunda kaldım. Bu hatadan nasıl kurtulabilirim?

Dosya Ekleri

• error.jpeg
    error.jpeg
    53,7 KB · Görüntüleme: 44
Daha dün formatladıysan bir şey indirmemişsindir o kadar diye düşünüyorum. Bu arada modlu Windows 10 mu? Bazen modlu Windows 10'lar böyle hatalar verebiliyor.

Aynen öyle temel şeyleri indirdim. Temel şeylere ek olarak Adobe ve Torrent programlarını indirdim fakat onları da her zaman indirdiğim yerden aynı şekilde indirdim. Ki virüs olsa şimdiye 10 kez fark ederdim. Modlu Windows'ta kullanmıyorum orijinal lisanslı kullanıyorum.

Bright VPN'i tekrar yükleyip Wise program uninstaller ile tamamen sildim. Bu sefer sadece "start-process: This command cannot be run due to the error: Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor." dedi.
Windows özelliklerden PowerShell'i kapattım. İnternetten araştırdım CMD'den komut ile devre dışı bıraktım yine bilgisayar açıldığında PowerShell açılıp bu hatayı verip gidiyor yok artık diyorum nasıl olabilir böyle bir şey anlamıyorum.

Sabahtan beri terler dökerek verdiğim uğraşlar sonucu çözüme ulaşmış bulunmaktayım. Hintli bir abinin videosu bana çare oldu. 😆

Microsoft'un kendi uygulaması olan Autoruns and Autorunsc indirdim bilgisayara ve açtım. Açılış hizmetlerinde bright vpn kodlu bir powershell regedit kaydı vardı. Onu sağ tık yapıp sildim ve sorun çözüldü. Umarım başka yaşayan bahtsızlara yardımım dokunmuş olur.

@sagatagat yardım etmek için bu kadar çabaladığın için ayrıca çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Aynen öyle temel şeyleri indirdim. Temel şeylere ek olarak Adobe ve Torrent programlarını indirdim fakat onları da her zaman indirdiğim yerden aynı şekilde indirdim. Ki virüs olsa şimdiye 10 kez fark ederdim. Modlu Windows'ta kullanmıyorum orijinal lisanslı kullanıyorum.

Bright VPN'i tekrar yükleyip Wise program uninstaller ile tamamen sildim. Bu sefer sadece "start-process: This command cannot be run due to the error: Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor." dedi.
Windows özelliklerden PowerShell'i kapattım. İnternetten araştırdım CMD'den komut ile devre dışı bıraktım yine bilgisayar açıldığında PowerShell açılıp bu hatayı verip gidiyor yok artık diyorum nasıl olabilir böyle bir şey anlamıyorum.

Sabahtan beri terler dökerek verdiğim uğraşlar sonucu çözüme ulaşmış bulunmaktayım. Hintli bir abinin videosu bana çare oldu. 😆

Microsoft'un kendi uygulaması olan Autoruns and Autorunsc indirdim bilgisayara ve açtım. Açılış hizmetlerinde bright vpn kodlu bir powershell regedit kaydı vardı. Onu sağ tık yapıp sildim ve sorun çözüldü. Umarım başka yaşayan bahtsızlara yardımım dokunmuş olur.

@sagatagat yardım etmek için bu kadar çabaladığın için ayrıca çok teşekkür ederim.
Rica ederim çözülmüş olmasına çok sevindim. Aslında çalıştırdığınız komutlar regeditteki sorunları da gideriyor diye hatırlıyordum ancak demek ki yanılmışım. Bozuk veya artık dosyalar ve defter girdilerinden kastım oydu. Hayırlı uğurlu olsun :D

Rica ederim çözülmüş olmasına çok sevindim. Aslında çalıştırdığınız komutlar Regedit'teki sorunları da gideriyor diye hatırlıyordum ancak demek ki yanılmışım. Bozuk veya artık dosyalar ve defter girdilerinden kastım oydu. Hayırlı uğurlu olsun :D

Evet ben de o komutların o işe yaradığını sanıyordum fakat ilginç şekilde demek ki çok işe yaramıyormuş. Çok sağ olun tekrardan.

Geri
Yukarı